Арсеній Яценюк: Якщо Кремль занепокоєний членством України в програмі розширених можливостей НАТО – ми на правильному шляху

Арсеній Яценюк: Якщо Кремль занепокоєний членством України в програмі розширених можливостей НАТО – ми на правильному шляху

19.06.2020, 19:57

«НАТО – це ключовий елемент світової безпеки. Нині у світі повний хаос. Нам необхідна стабільність. А стабільність – це єдність усіх країн-членів Альянсу. І настане час, коли Україна стане членом НАТО», – наголосив Голова Київського Безпекового Форуму, Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 19 липня.

«Сильні диктатури формуються лише через слабкість демократій. Що слабші ми, тим сильнішими стають автократи й диктатори. Найкращий механізм для Путіна підтримувати свій автократичний режим – це роз’єднати Європу, роз’єднати НАТО та послабити міцні відносини України та США», – сказав Арсеній Яценюк.

У 2008 році, нагадав Арсеній Яценюка, він як спікер парламенту був одним із підписантів звернення до НАТО стосовно надання Україні плану дій щодо членства: «Ми дуже вдячні Альянсу за включення України в програму розширених можливостей НАТО. Але ми переконані, що звернення 2008 року надати Україні план дій щодо членства буде почуте Альянсом. І ми разом зробимо вільний світ сильнішим, більш об’єднаним і процвітаючим».

Він нагадав, що після надання НАТО розширених можливостей для України Кремль заявив, що занепокоєний безпекою в Європі: «Якщо Росія каже це, значить – ми прийняли правильне рішення».

«Я знаю, хто сприяє НЕбезпеці – це Росія. Тож чим сильніші ми, тим більш ми об’єднані, а це значить – то кращим буде світ», – додав Арсеній Яценюк.

Онлайн дискусія Київського Безпекового Форуму«Санкції проти російського агресора та нові можливості для України» проводиться Київським Безпековим Форумом, організована Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

1