Буковинські греко-католики нарешті дозріли до власної єпархії: Фищук втішений (ОНОВЛЕНО)

Буковинські греко-католики нарешті дозріли до власної єпархії: Фищук втішений (ОНОВЛЕНО)

12.09.2017, 20:33

Папа Римський Франциск дав згоду на рішення Синоду єпископів Української греко-католицької церкви про створення Чернівецької єпархії УГКЦ.

Про це повідомило «Радіо Ватикану».

У повідомленні зазначено, що таке рішення Папа Франциск прийняв 12 вересня.

«Папа Франциск дав згоду на рішення Синоду єпископів УГКЦ про створення Чернівецької єпархії з осідком у Чернівцях, виокремивши її територію з дотеперішньої Коломийсько-Чернівецької єпархії та приєднавши її до складу Івано-Франківської митрополії», – сказано у повідомленні.

Синод єпископів УГКЦ обрав першим єпархом владику Йосафата Мощича, дотеперішнього єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії. Найближчим часом передбачається його інтронізація.

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук вітає греко-католиків Буковини з історичною подією створення Чернівецької єпархії УГКЦ: «Сподіваюся і вірю, що створення цієї єпархії сприятиме розвитку духовності, любові до людей та держави, укріплюватиме міжконфесійний мир та злагоду на Буковині».

Рішення про створення Чернівецької єпархії УГКЦ було оцінене у церкві як історичне, оскільки віруючі чекали на нього протягом майже 200 років.

Про це у коментарі Обозревателю повідомив глава Департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців

"Це питання вирішувалося майже 200 років - через різні обмеження, через протидію з боку різних, скажімо так, чинників. У XX столітті не лише війни перешкоджали розвитку нашої церкви в нинішній Чернівецькій області, але також і інші міжконфесійні чинники і впливи. Окремий статус цієї церкви - вимолений і довгоочікуваний", - підкреслив він.

Як пояснив священик, "до цього часу вся Чернівецька область входила до Коломийсько-Чернівецької єпархії, відповідно, у неї не було юрисдикції і якихось адміністративних вертикалей, що перешкоджало її розвитку".

У цьому контексті спікер УГКЦ навів приклад колишнього Донецько-Харківського екзархату. "Його розподіл на Донецький і Харківський сприяло тому, що церква як в Харкові, так і в Донецьку почала активніше розвиватися. Поки такого поділу не було, церкви було важко розвиватися у всій повноті".

"Так само і тут. Створення єпархії дає можливість для кращого розвитку церкви, для забезпечення необхідної душпастирської опіки. Владика (єпископ. - Ред.) приходить на конкретну територію, і піклуватиметься про віруючих, про священиків на цій території", - пояснив він.

Відповідаючи на запитання, яку роль в цьому рішенні зіграв Папа Франциск, Ігор Яців сказав: "Згідно з Кодексом канонічних церков, глава церкви разом з синодом, враховуючи конкретні душпастирські потреби, має право самостійно приймати рішення, а у Святійшого отця (Папи Римського. - ред.) запитують тільки поради, а не дозволу. Історичність цієї події полягає також і в тому, що фактично вперше Синод нашої церкви прийняв рішення, і воно стало законом. Дізнавшись про це рішення, Святіший отець благословив його. Тобто було продемонстровано дію Кодексу канонічних церков, його норм і правил".

 Довідково.

Перший греко-католицький храм на Буковині було освячено в 1821 році. Греко-католики Буковини спочатку підпорядковувалися Львівському архиєпископові, а після створення Станіславівської єпархії в 1885 році – Станіславівському єпископові. З приходом комуністичної влади громада була змушена діяти в підпіллі.

Після відродження Церкви, 1993 року було створено Коломийсько-Чернівецьку єпархію, виокремивши її територію з Івано-Франківської єпархії, а храм Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях став співкатедральним. В 2006 році було створено Буковинський вікаріат. Коли ж 2011 року було створено Івано-Франківську митрополію, то Коломийсько-Чернівецька єпархія увійшла до її складу.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.