Буковинські ігри стануть міжнародними

Буковинські ігри стануть міжнародними

29.11.2016, 13:41

Цьогорічні ювілейні XV Буковинські екстремальні ігри проходили  незвично — на ранньому снігу. Спортивним майданчиком став Чернівецький центральний парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка. Тож відвідувачі й були першими  свідками захопливого видовища.

— Змагання зазвичай  відбуваються у форматі екстрим-марафону, — розповідає головний суддя Буковинських ігор-2016 Віктор Скрипник, президент Федерації спортивного туризму Чернівецької області, яка і започаткувала цей захід, що став традиційним і улюбленим видом відпочинку для багатьох буковинців, найперше молоді. — Долаючи чималу відстань від старту до фінішу, спортсмени-екстремали демонструють на відповідно обладнаних дистанціях техніку пішохідного, гірського та спелеотуризму. А також напрацьовують елементи рятувальних робіт, важливість яких для безпеки туриста важко переоцінити.

Вік учасників змагань — від 10 років і до ветеранської  сивини. Та  вимоги і правила для всіх однакові, бо екстремальні умови нікому не дають фори. Тому Буковинські екстремальні ігри, адаптовані до європейських стандартів, не вимагають обмежень спортивного досвіду та технічної кваліфікації.

Спортсмени проходять всі необхідні етапи орієнтування з елементами квесту — ігрових завдань на кшталт туристських пригод під час походів  складними  маршрутами. Переможці отримали грамоти відділу з питань туризму Чернівецької облдерж адміністрації та Федерації спортивного туризму, ще й грошові нагороди, за які зможуть придбати спортивний інвентар.

— Наступного року наші ігри набудуть статусу міжнародних — до Чернівців приїдуть учасники з Румунії та Польщі, вже є відповідна домовленість, — поділився планами начальник відділу з питань туризму облдержадміністрації Володимир Фурдига.

Світлана ІСАЧЕНКО

Джерело: http://ukurier.gov.ua/

1