Суд не встановлював нову ціну закордонного паспорта в 170 грн., а за консультаційні послуги громадяни платять добровільно, - Держміграційна служба Буковини

Суд не встановлював нову ціну закордонного паспорта в 170 грн., а за консультаційні послуги громадяни платять добровільно, - Держміграційна служба Буковини

16.03.2014, 19:18
Верховна Рада України народному депутату України Соболеву С.В.

            

15.03.2014

№150314ЗВ 

                                               Заява 

                          Шановний Сергій Владиславович !  

 Дотримуючись виконання взаємовідносин з виборцями,  органами виконавчої влади,  засобами масової інформації, відповідно до статті  2.2 Постанови Верховної України,  “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України” та ваших особистих доручень: 

В справах  розгляду завищених розрахунків державною установою на послуги виготовлення закордонних паспортів та не виконання прийнятих Законів України щодо ціни закордонного паспорту в Чернівецькій області, де існує корумпована проблема законодавства ДМС України та ряду не діючих законів, постанов, рішень, стосовно державних послуг виготовлення закордонних паспортів для громадян України, затверджених Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховним Судом України, що  терміново вимагають правових доповнень та законних змін компетентного, законодавчого органу влади, вашого особистого реагування, профільної комісії Верховної ради України.

Для питання розгляду законодавчої ініціативи, законопроекту, проекту постанови, іншої законодавчої пропозиції, що на повній   законній основі,  остаточно визначить,  вартість послуги, грошові надходження від населення, до органу державної влади. Що надає згідно своїх повноважень, Державна Міграційна Служба України, відносно оформлення та оплати  закордонних паспортів для населення. 

В ході прийому виборців Буковини  з початку цього року, мною були зафіксовані скарги та заяви від громадян, про порушення Законів України щодо завищених послуг видачі закордонних паспортів.

Мотивуючи заявниками на фактичних підставах, остаточним визначенням Верховного суду України від 3 грудня 2013 року, де зазначається що  справляння державного мита за видачу громадянам України закордонного паспорта або продовження строку його дії у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, саме ціною в 170 гривень, згідно (статті 2,3 Декрету).

Разом з цим у пункті 27 розділі 1 вказують  “Про перелік визначеного розміру плати за оформлення та видачу паспорта” що становить 87 гривень 15 коп., де установлено Декретом державного мита, яке покриває вартість витрат , у тому числі й вартість бланка.

Що становить таким чином 170 гривень.

Є чіткі норми законодавства, які говорять про те, що додаткові платежі, окрім держмита в 170 гривень, не є обов'язковими до сплати і можуть бути замовлені виключно за бажанням громадянина.

Де прикладом законності ціни в 170 гривень є рішення Вищого Адміністративного суду України від 05 червня 2013 року, Верховного Суду України від 03 грудня 2013 року, де суд оголосив здирництво у паспортних столах поза законом. 

Не дивлячись на такі рішення судів, саме на сайті ДМС України зазначається вартість закордонного паспорту з трьох пунктів складових оплати. 1) Держмито-170 гривень 2) Вартість послуг - 87грн.15коп. 3) Вартість бланка -120 гр. Що становить разом 377 грн. 15 коп.

12.03.2014 року мешканка Новоселицького району Чернівецької області, Спельчук Олеся Павлівна, замовила закордонний паспорт, та оплатила квитанції 1) 170 грн. банк отримувача ГУ ДКСУ у Чернівецькій обл.  2) 50 грн. — отримувач ПРАТ СК “ВУСО” 3) 100 грн. - Чернівецька філія “Документ”  4) 87грн.15.коп- отримувач УДМС в Чернівецькій обл.   5) 120 грн. отримувач УДМС , що  в сумі без послуг банку — 527 гривень 15 коп

Враховуючи  вартість в прийнятих рішеннях Верховного, Адміністративного  суду  - 170 грн, також вартість ДМС України -  377 грн.15 коп.,  та вартість паспорту в Чернівецькому управлінні міграційної служби - 527 грн. 15 коп., де різні ціни на послуги, не дають можливості правового визначення оплати, які суттєво відрізняються від правових положень закону.

В зв'язку з цим, я звернувся з депутатським запитом від 12.03.2014 року до Управління Державної Міграційної Служби в Чернівецькій області, саме до начальника служби Вербицького В.М.

13.03.2014 року, Вербицький Віктор Михайлович,  відвідав вашу громадську приймальню народного депутата України в Новоселиці.

Я мав тривалу розмову щодо якості  послуг, вартості закордонного паспорта та обслуговування населення краю, також оплати за ці послуги, тільки в одній банківській установі міста, та з чим це пов’язано.

Начальником управління, була надана аргументована  відповідь на трьох аркушах бланку управління міграційної служби в Чернівецькій області(додається). Вказавши про недоліки дії закону щодо оплати послуг населенням, якій трактує різну вартість судів та ДМС України.

Також  було повідомлено, що плата консультаційних послуг ДП “Документ” здійснюються на добровільній основі, де громадяни приймають самостійне рішення щодо оплати.

Були визначені під час зустрічи норми оплати в області через будь який банк в Чернівецькій області , за послуги виготовлення закордонного паспорту.

Таким чином, прошу Вас, на основі вище викладеного, депутатського запиту від 12.03.2014 р. та відповіді державної міграційної служби   від 13 березня за  №Деп-21. Визначити єдину законну грошову вартість закордонного паспорту для громадян України, де за приблизними підрахунками, ДМС України  цілком не законно  витягнули з громадян України, 650000000 мільйонів гривень, мотивуючи самостійним, добровільним, рішенням громадян Буковини, що  не відповідає дійсності інтересам громади, та потребує вашого  законного втручання, в роботу ДМС України , та прийнятих цим відомством рішень, оплати своїх послуг населенням.

З повагою Істратій О.В.

Управління Державної міграційної служби України

в Чернівецькій області.

Начальнику управління міграційної служби

в Чернівецькій області Вербицькому В.М.

Помічник-консультант народного депутата України

Депутат Новоселицької міської ради

Істратій Олег Володимирович

 12.03.2014

№120314ДЗ                    

 

                                          Депутатський запит 

 

                                         Шановний Віталій Миколайович! 

Звертаюсь до Вас, відповідно до своїх повноважень, та на основі  численних звернень громадян, щодо зловживання службовим становищем посадових осіб управління Державної міграційної служби, паспортного столу, в Чернівецькій області. Де державна установа в Чернівецькій області , всупереч прийнятим Законам Верховної ради України, Верховного суду України, про виготовлення закордонного паспорта громадянина України , зазначає єдине державне мито при оформленні закордонного паспорту за 30 календарних днів в сумі 170 гривень.

 Вартість закордонного паспорту, на території Буковини, коштує 600 гривень, за 10 днів - 800 гривень, та за три дні - 2000 гривень. Де така цінова не законна  політика виготовлення закордонного паспорту, має фактичні підтвердження. Що таким чином підтверджує отримання підприємствам-прокладкам “Документ”, “ВУСО”, “Інформ-Ресурси”, страховим конторам та іншим допоміжним  сумнівним фірмам, заробляти в кримінальному полі своєї діяльності величезні грошові надходження. Де в прикладі , за 2012-2013 рік на вищезазначені контори було перераховано громадянами України , сума в 650000000( шістсот п’ятдесят мільйонів гривень) 

Ситуація із закордонними паспортами та цінами на них  в області, потребує вашої термінової відповіді як начальника управління міграційної служби, на питання цього депутатського запиту. 

 

1 Скільки закордонних паспортів на території Буковини, за 2013-2014 рік було видано Державною міграційною службою під вашим керуванням.

2 Чи дотримувались ви  як начальник Державної міграційної служби в Чернівецькій області ,Законів України щодо ціни закордонного паспорту в 170 гривень для населення Буковини.

3 Сьогодні, 12.03.2014 року, громадянка України, Спельчук Олеся Павлівна, надала квитанції до Новоселицького відділення паспортного столу, щодо оплати закордонного паспорту в сумі 550 гривень. Чи відповідає зазначена  ціна  ваших послуг Закону України?  (квитанції додаються)

 Прошу Вас, надати вмотивовану відповідь щодо роботи Державної міграційної служби в Чернівецькій області. 

Також хочу зазначити, що Новоселицькою правозахисною організацією Народний контроль влади “За рідну Новоселиччину” в особі засновників Мельничука Олега Михайловича та Істратія Олега Володимировича, збираються люди, які   переплатили за ваші послуги оформлення закордонних паспортів в кількості на даний час, ста п’ятнадцяті осіб . Більш того, інших цікавих незаконних дій, що мають місце в Новоселицькому районі та області щодо роботи  вашого відомства. З метою колективного звернення до суду.

 

 З повагою                                                                   Істратій О.В.

1


КОМЕНТАРІ (1)

avatar

Олег Шар

16 березня 2014 19:06