Буковинцям, які втратили будинки через повені, уряд виплатить по 300 тис. грн, 50 тис. грн видадуть на капітальний ремонт

Буковинцям, які втратили будинки через повені, уряд виплатить по 300 тис. грн, 50 тис. грн видадуть на капітальний ремонт

03.07.2020, 14:51

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд уже виділив 754 млн грн на ліквідацію наслідків повені на заході країни, за попередніми даними, потрібно ще 2 млрд грн.

Жителям західних областей України, домівки яких було зруйновано внаслідок повені, держава виплатить по 300 тис. грн допомоги. Про це 3 липня під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Держава забезпечує допомогу власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, [у розмірі] 300 тис. грн на сім'ю. Сім'ям на капітальний ремонт [виділять] по 50 тис. грн, на відшкодування втрат пошкоджених житлових будинків – по 20 тис. грн", – повідомив Шмигаль.

Сім'ям, які внаслідок стихії втратили родичів, виплатять по 200 тис. грн, поінформував прем'єр.

Він нагадав, що відразу після повені уряд виділив понад 754 млн грн на відновлення інфраструктури, на компенсацію постраждалим і "проведення комплексу превентивних заходів". Івано-Франківській обласній державній адміністрації виділили 480 млн грн, Закарпатській та Чернівецькій – по 30 млн грн, Львівській – 10 млн грн.

Прем'єр пояснив, що Тернопільській ОДА грошей не дали, оскільки, коли уряд виділяв перший транш допомоги, у Тернопільській області ще не було повені. За попередньою інформацією, на ліквідацію наслідків стихії їй потрібно приблизно 35 млн грн. Шмигаль пообіцяв, що гроші регіону виділять "найближчим часом".

"754 млн грн – це не остаточна сума, яку уряд спрямовує на відновлення інфраструктури регіонів. Ми отримали від наших відповідальних органів попередні розрахунки, які свідчать, що додатково для подолання наслідків стихії нам потрібно буде ще близько 2 млрд грн", – сказав Шмигаль.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ 

Фото: https://zn.ua/

1