Бурбак із сошкою, а Тіміш з ложкою

Бурбак із сошкою, а Тіміш з ложкою

22.10.2018, 15:49

Ще не вляглося під куполом Верховної Ради України відлуння від звукового таймера електронної системи для голосування, результати якого засвідчили підтримку у першому читанні проекту Державного бюджету України на 2019 рік, як окремі парламентарі від Чернівецької області кинулися сторчголов строчити переможні реляції на сторінках соціальних мереж. У перемоги, як добре відомо, багато батьків, це поразка – завжди сирота. Ось і народний депутат України Григорій Тіміш поспішив поділити шкуру ще не впольованого ведмедя, повідомивши, що нарешті знайшлися 100 млн.грн. на продовження будівництва мосту через річку Прут в селі Маршинці, що з’єднує Новоселицький та Герцаївський райони. Воно й не дивно: клацати по клавіатурі смартфона –  не мішки на виборчому окрузі носити. У випадку роботи народного депутата України – цілеспрямовано і системно працювати для задоволення потреб своїх виборців.   

По-людськи зрозуміти Григорія Тіміша можна: представляючи у парламенті виборців 203-го виборчого округу з центром у м. Новоселиця, цей народний депутат опікується потребами переважно свого рідного Глибоцького району. Натомість решту районів округу – Новоселицький, Герцаївський, Сторожинецький – часто забуває. Це наочно засвідчують показники розподілу субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих районів. (На досить великий дисбаланс у фінансуванні районів в межах 203-го округу вказали аналітики ОПОРИ). За таких сумних обставин 100 мільйонів гривень на маршинецький міст зовсім не зайві, щоб формально вирівняти показники фінансування й приховати справжні пріоритети цього парламентаря.  

Усе б нічого, якби поправка №151 до головного кошторису країни про виділення 220 мільйонів гривень «На будівництво мосту через р. Прут автомобільної дороги Новоселиця-Герци-КПП «Дяківці» не була іменною. У проекті бюджету чітко вказано, що це пропозиція народного депутата України Максима Бурбака. Парламентар навіть публічно подякував Комітетові Верховної Ради України з питань бюджету, який врахував його поправку. І хоча під час першого розгляду проекту Державного бюджету уряд задовольнив бюджетну пропозицію Максима Бурбака тільки частково, погодившись виділити 100 з необхідних 220 мільйонів гривень, автор поправки впевнений: до другого читання уся необхідна сума на так званий маршинецький міст обов’язково знайдеться. 

Адже йдеться не просто про відновлення мосту, зруйнованого повінню у 2008 році. Вся дорожня інфраструктура Новоселицького району, міста Герца та Герцаївського району загалом, той таки міст через річку Прут в селі Маршинці, під’їзні шляхи до міжнародного пункту пропуску «Дяківці» – мають стратегічне значення не тільки для Чернівецької області, а для всієї України. І це значення тільки зростатиме, коли запрацює пункт пропуску «Дяківці». Україна отримає прямий транзитний шлях з Києва до Бухареста і далі на Балкани: без заїзду до Чернівців, без жахливих «гаків» по 100-150 км. А ще це потужний поштовх для розвитку Герцаївського району. Це економічний розвиток громад, територіями яких проляже прямий транзитний шлях, величезна економія для авіаперевізників, економія для бізнесу і по часу, і по витратах.  

Результативному голосуванню за поправку Максима Бурбака у сесійній залі Верховної Ради України передувала тривала, кропітка підготовча робота.  «Ще 2016 року, перебуваючи у Чернівецькій області, міністр інфраструктури Володимир Омелян, який в уряді представляє  фракцію «Народного фронту»,  повідомив про намір спільно з Укравтодором оголосити 2017 рік роком відновлення українських мостів, – нагадав народний депутат України Максим Бурбак. – В тому числі йшлося про відбудову мосту через річку Прут в селі Маршинці, що з’єднує Новоселицький та Герцаївський райони. Я це обіцяв людям і звик обіцянки виконувати.  Для того, щоб відбудова з розряду обіцянок стала реальністю Службі автомобільних доріг у Чернівецькій області, як замовнику будівництва, довелося повторно перерахувати проектно-кошторисну документацію, тому що остання калькуляція робилася в 2010 році, і, звичайно, відтоді  ціни сильно змінилися».

2017 року, разом із заступником міністра інфраструктури Юрієм Лавренюком народний депутат України Максим Бурбак вкотре відвідав Маршинці й обговорив питання фінансування добудови моста через р. Прут, проектування та будівництво дороги до КПП «Дяківці». Напередодні голосування за проект Державного бюджету України на 2019 рік Максим Бурбак провів робочу зустріч із міністром інфраструктури Володимиром Омеляном з приводу виділення коштів для будівництва багатостраждального мосту у Маршинцях. І тільки після проведення всієї цієї підготовчої роботи, поправка №151 Максима Бурбака про виділення 220 мільйонів гривень «На будівництво мосту через р. Прут автомобільної дороги Новоселиця-Герци-КПП «Дяківці» отримала часткову підтримку з боку уряду, а відтак і в сесійній залі парламенту.  

Результативне голосування за поправку Максима Бурбака до проекту Держбюджету  дозволяє вже зараз  розпочати організаційну підготовку для відбудови моста. Головне завдання до другого читання документа – переконати уряд забезпечити фінансування робіт у повному обсязі. Тут чимало залежить від консолідованої позиції з даного питання міжфракційного депутатського об’єднання «Буковина» у Верховній Раді України. І тільки після цього з певністю можна буде сказати про особистий вклад кожного народного депутата у вирішення цієї важливої проблеми.

 Олександр ПОТАПЧУК

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.