Чернівчан кличуть на акцію протесту проти вироку Сергію Стерненку (ОНОВЛЕНО)

Чернівчан кличуть на акцію протесту проти вироку Сергію Стерненку (ОНОВЛЕНО)

23.02.2021, 15:12

Сьогодні о 18:00 на Центральній площі відбудеться акція протесту проти вироку Сергію Стерненку.

Про це BukNews повідомила Любов Войтович, комунікаційна менеджерка ГО «Українські студенти за свободу».

Запрошуємо на акцію!

ДОВІДКОВО: 

Сергія Стерненка засудили до 7 років ув’язнення

Приморський суд Одеси визнав громадського активіста Сергія Стерненка винним у справі про викрадення. Його засудили загалом до семи років ув’язнення і трьох місяців та конфіскації половини наявного майна за обвинуваченням у розбої, повідомляє Радіо Свобода.

Суддя Віктор Попревич 23 лютого визнав активіста винним за всіма статтями. Його звільнили від відповідальності через збіг терміну давності за обвинуваченням у викраденні людини за попередньою змовою осіб, але присудили ув’язнення за статтями «розбій» та «незаконне зберігання зброї». До оскарження вироку активісту обрали запобіжний захід тримання під вартою.

Стерненко назвав вирок «продиктованим Офісом генерального прокурора. Активісти зустріли рішення суду вигуками «Ганьба».

Серед обґрунтувань свого рішення суддя назвав те, що Стерненко «негативно ставиться» до партії, до якої належав викрадений – йдеться про партію «Довіряй справам» мера Одеси Геннадія Труханова.

Аналогічне решіення суд озвучив щодо другого обвинувачуваного у справі Руслана Демчука.

На суд на підтримку активіста приїхали колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, народний депутат Гео Лерос, частина учасників акції приїхала з інших міст.

Тим часом, Суддю, що позбавив волі Стерненка, внесено в базу "Правотворця"

Суддя Приморського районного суду Одеси Віктор Попревич, що засудив Сергія Стерненка до 7 років позбавлення волі, потрапив до бази “Правотворця”.

Попревич відомий тим, що таємно оголосив про можливість звільнення під невелику заставу директора одеського дитячого табору «Вікторія» (у вересні 2017 року в таборі сталася пожежа, під час якої загинули діти).

Також він закрив справу проти голови Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука, який був упійманий за кермуванням авто в нетверезому стані.

В 2019 р. Громадська рада доброчесності передала до Вищої ради правосуддя свій висновок, згідно з яким суддя не відповідає критеріям доброчесності й професійної етики.

Як відзначив Стерненко, суддя проявив упередженість і необ'єктивність при винесенні вироку.
Сергій наголошує на тому, що всі вилучені речі під час обшуку визнані судом допустимими доказами. Хоча обшук проводився без адвоката, з яким Стерненку навіть не дали зв‘язатися;

- суд відмовився визнавати доказом висновок спеціаліста щодо стартового пістолета, у якому спеціаліст вказав що експертиза по пістолету проводилась з суттєвими порушеннями і пістолет не є вогнепальною зброєю;

- суддя вважає що в Україні існує закон про зброю, але це поліцейська інструкція, що законом не є;

- стартовий пістолет було видано поліції добровільно. Це взагалі за ч. 3 ст. 263 ККУ є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Але суддя також відкинув цей документ.

Нагадаємо, що сьогодні обурена вироком патріотична громадськість о 20:00 вийде на акцію протесту під Офісом Президента.

1