Чернівецька міська рада і міський голова нарешті відреагували на безчинство газового монополіста щодо чернівчан

Чернівецька міська рада і міський голова нарешті відреагували на безчинство газового монополіста щодо чернівчан

20.06.2019, 12:06

На сесії Чернівецької міської ради знову дискусія щодо відключення багатоквартирних будинків у місті від газопостачання.

На сесію прийшли мешканці міста, які залишаються без газу, бо не уклали угоди з компаніями на обслуговування мереж.

Сьогодні депутати нарешті підтримали звернення до НКРЕКП, прем`єр-міністра України В. Гройсмана, Антимонопольного комітету України і прокуратури Чернівецької області щодо безпідставного не підключення будинків оператором ГРМ ПАТ "Чернівцігаз" після ліквідації аварійних ситуацій, пов`язаних з витоками газу в газових мережах цих будинків. 

У тексті звернення йдеться про прохання “вжити невідкладних заходів щодо вирішення ситуації, пов'язаної з безпідставним відключенням побутових споживачів від постачання газу у зв'язку з відсутністю актів розмежування балансової належності... заборонити операторам газорозподільних мереж такі безпідставні відключення та притягнути винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства”. За дане рішення проголосували усі 34 депутати, присутні в залі. Про це повідомляє ТРК "Буковина".

 - Ми готові стати на бік мешканців міста, відстоювати їх інтереси в суді, але фізично піти і підключити газ я їм не можу, - заявив Олексій Каспрук, міський голова Чернівців. - Тому я прошу директора департаменту ЖКГ Володимира Бешлея, активіста Геннадія Гекова проконсультуватися з начальником юридичного управління міської ради Олександром Шибою і йти домовлятися з "Чернівцігазом". Якщо не вдасться домовитися, я разом з вами піду пікетувати "Чернівцігаз". 

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

Про проблеми з газовиками мешканців Чернівецької області також повідомив народний депутат України Максим Бурбак. Після спілкування з жителями Заставнівщини парламентар заявив про таке: 

- Знову є проблеми з газовиками. У Кадубівцях 80-річна пенсіонерка всю зиму економила на газі, щоб отримати монетизацію субсидії. А потім виявилося, що у неї заборгованість, яка майже дорівнює сумі субсидії! Обов’язково буду реагувати на цю ситуацію, бо вважаю, що газові монополісти Фірташа не мають наживатися на українцях.

1


КОМЕНТАРІ (1)

"Сьогодні депутати нарешті підтримали звернення до НКРЕКП, прем`єр-міністра України В. Гройсмана, ..." 

     КМУ вместе с Гройсманом НЕ ИМЕЮТ НИКАКОГО ВЛИЯНИЯ на НКРЕКП!!! И именно, эта моя поправка была исключена из текста данного обращения.

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців. - "Тому я прошу директора департаменту ЖКГ Володимира Бешлея, активіста Геннадія Гекова проконсультуватися з начальником юридичного управління міської ради Олександром Шибою і йти домовлятися з "Чернівцігазом"."

    Как раз всё наоборот - 

      Во-первых, это я организовал (уже в 4-й раз!) приход жильцов из трёх домов (ул. Первомайская, 13, ул. И. Франка, 7, ул. Заньковецкая, 27) на пленарные заседания горсовета, включая сегодняшнее. 

       Во-вторых, буря в зале заседаний горсовета началась после моего 15-ти минутного выступления с трибуны

      Во-вторых, не я должен был проконсультироваться с Шибой, а он со мною и только со мной! 

      В-третьих, сегодня нарешті был проголосован депутатами полностью безграмотный текст обращения депутатского корпуса в НКРЕКП. Мне сегодня уже сразу после голосования понадобилось полтора часа, чтобы откорректировать, а точнее, написать НОВЫЙ текст обращения в НКРЕКП прямо в юридическом отделе Черновицкого горсовета в присутствии Шибы и его зама Яна. Предлагаю этот текст читателям:

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Чернівецької міської ради

_____  від 20 червня 2019 року

 

Національній комісії, що здійснює

державне регулювання у сферах

енергетики та комунальних послуг

 

 ЗВЕРНЕННЯ

  до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах

енергетики та комунальних послуг

Протягом останніх 2,5 місяців 2019 р. оператор ГРМ (ПАТ «Чернівцігаз») почав протиправне відключення від газопостачання багатоквартирних будинків м. Чернівці. За вказаний строк було відключено 11 будинків.

Згідно наданої інформації керівництвом ПАТ «Чернівцігаз» мешканцям відключених від газу будинків та міській раді, все це проводилося на підставі виникнення аварійних ситуацій витоку газу із внутрішньобудинкових газових мереж (Зауваження: дана інформація документально не підтверджена ні одним актом!).

Грубо порушуючи вимоги нормативних актів (Кодексу ГРС, Типового договору розподілу газу, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»), оператор ГРМ замість того, щоби разом з мешканцями будинків на протязі 3-х годин (!) скласти акти відключення газу і на протязі 5-ти годин усунути  аварійну ситуаціюта у дводенний строк відновити газопостачання, почав протизаконно вимагати від мешканців, в будинках, в яких був відключений газ, заключення колективних договорів з розподільником газу (або з іншим ліцензованимсуб’єктом господарювання, який має дозвіл на проведення таких робіт) на виконання робіт з експлуатації та обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Таким чином, було порушено цілодобовість та безперервність газопостачання кінцевим індивідуальним споживачам, а саме – кожному окремому мешканцю-споживачу.

Згідно Кодексу ГРС для забезпечення безперервності та безпеки транспортування природного газу оператор газорозподільної системи здійснює за свій рахунок технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

ПАТ «Чернівцігаз» мотивує свою відмову у відновленні газопостачання тим, що відсутні акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, а також, договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Але, навіть у разі відсутності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін і договору на експлуатацію і обслуговування газорозподільної мережі постачальник газу разом з розподільником газу не мають право припинити надання житлово-комунальних послуг, а саме газопостачання побутовому споживачу, а у разі порушення умов договору нести відповідальність, передбачену Законом України «Про захист прав споживачів» (п. 9 типового договору розподілу природного газу).

Крім того, ПАТ «Чернівцігаз» також було грубо порушено право співвласників багатоквартирних будинків на вибір однієї з трьох форм експлуатації та обслуговування внутрішнього будинкових газових мереж. Згідно п.2. глави 1 Розділу III Кодексу ГРС існують три форми експлуатації внутрішньобудинкових газових мереж (дивіться нижче), а саме -  

           Власники газової мережі, яка згідно з Розділом II цього Кодексу кваліфікується, як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є оператором ГРМ, та оператор ГРМ, до мереж якого підключені належнівласникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем) зобов’язані укласти

           - або договір про експлуатацію таких газорозподільних систем,

- або договір господарського відання чи користування з передачею

   газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ,

- або оформити передачу належних власникам газорозподільних

   систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі

   шляхом купівлі- продажу).

Більше того, відповідно до ч.ч.2-3 ст. 14, ч.5 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу надаютьсявиключно (!) на підставі індивідуальних договорів, які укладаються між співвласником багатоквартирного будинку та виконавцем комунальної послуги.

Лише РЕМОНТ внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках (крім робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках) здійснюється за рахунок власників (співвласників) такого житлового, у тому числі багатоквартирного, будинку відповідно до кошторису, поданого оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має дозвіл на проведення таких робіт, та затвердженого власником (співвласниками) будинку. І тільки по 1-й формі

Постачання та розподіл природного газу споживачу здійснюються відповідно до типового договору, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Згідно із ст. 22 Закону України «Про ринок природного газу» та п. 1 глави 3 розділу III Кодексу ГРС, п. 3.2. п. 6 типового договору розподілу природного газу, п. 6.2 типового договору постачання природного газу побутовим споживачам оператор ГРМ (до яких також відноситься ПАТ «Чернівцігаз») несе відповідальність за безперебійність та безпечне постачання газу до кінцевого побутового споживача!

Крім цього, відповідно пункту 3 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2494 оператор газорозподільної системи забезпечує

укладення актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін:

по об’єктах побутових споживачів - протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Отже, вказані акти розмежування балансової належності повинні укладати саме оператори газорозподільної системи та за їх безпосередньої ініціативи. Відсутність таких актів та договору на обслуговування внутрішньобудинкових мереж не є підставою для ненадання послуг з постачання та розподілу газу.

 

Враховуючи викладене,

                             ПРОСИМО:

 

1.     Розглянути дане звернення по суті в найкоротші терміни.

2.     Вжити невідкладних заходів щодо вирішення ситуації, пов’язаної з безпідставним відключенням побутових споживачів від постачання газу у зв’язку з відсутністю актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та договорів на обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

3.     Зобов’язати оператора ГРМ (ПАТ «Чернівцігаз») негайно відновити газопостачання у вищевказаних багатоквартирних будинків.

4.     В подальшому заборонити операторам ГРМ такі безпідставні відключення.

5.      Про прийняте рішення письмово поінформувати Чернівецьку міську раду.

 

 

З повагою

Депутати Чернівецької міської ради VII скликання

 

      Геннадий Геков, независимый гражданский активист, правозащитник. Буковинський громадянин ХХI ст., Академія громадянина (095-474-37-54)

 

avatar

Правозащитник

21 червня 2019 00:18