Чернівецькі 'уенпісти': тут не Румунія »

Чернівецькі "уенпісти": тут не Румунія »

11.11.2011, 17:13

«Розслідувати факти появи в Чернівцях сепаратистських листівок «Тут Румунія», - вимагає Українська народна партія. Голова Чернівецької обласної УНП Іван АНТОНЮК повідомив, що наразі підготовлені відповідні звернення до обласної прокуратури та обласного управління Служби Безпеки України.

АНТОНЮК переконаний: «Вчинок зловмисників підпадає під дію статті 110 Кримінального кодексу «Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України», відповідно до якої публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, караються обмеженням волі на строк до трьох років».

Він також звертає увагу на той факт, що схожі листівки масово з’являються і в сусідній Молдові, а отже підозрює, що до їх появи можуть бути причетні міжнародні злочинні організації та навіть іноземні спецслужби. «У такому випадку - це пряма загроза державній безпеці», - наголосив представник УНП.

«Активізація діяльності румунських провокаторів-сепаратистів на Буковині є наслідком посилення великодержавного шовінізму в самій Румунії, де Президент Троян БЕСЕСКУ не соромиться публічно заявляти, що його головна мета – це відновлення великої Румунії. Тому, поява в Чернівцях сепаратистських листівок – лише частина комплексного плану, що має на меті посилити відцентрові тенденції та спровокувати міжнаціональні конфлікти, яких ніколи на Буковині не було», - підкреслив політик.

Джерело: styknews.info

Раніше буковинська "Свобода" також виловила вимагу притягнути до відповідальности румунських сепаратистів

Керівник фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Чернівецькій обласній раді Назар Горук спрямував депутатське звернення до обласних управлінь Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою виявити замовників, виконавців та розповсюджувачів антиукраїнської агітаційної продукції.

Йдеться про листівки-наліпки з написами румунською мовою "Тут Румунія" та "Бесарабія – це Румунія", які невідомі особи розповсюдили 8 листопада у Чернівцях. Листівки не містять жодних вихідних даних окрім адреси Інтернет-сайту поширеного в Румунії руху "Акція–2012". Згаданий рух має на меті пропаганду відновлення так званої "Великої Румунії".

Від правоохоронців депутат вимагає надати інформацію щодо вжитих заходів та притягти до відповідальности замовників, виконавців та розповсюджувачів вказаних листівок-наліпок, а також надати інформацію щодо наявности на теренах области активістів румунського руху Громадська платформа "Акція–2012".

 "Сподіваюся, що правоохоронці відреагують належним чином на дії сепаратистів та нададуть інформацію у передбачений законом термін. В іншому разі нам залишається боронити свою, Богом дану землю власноруч", – наголосив свободівець Назар Горук. Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода".