Чернівці недовиконують свою пропорцію щеплень, через що страждає вся область, - міністр

Чернівці недовиконують свою пропорцію щеплень, через що страждає вся область, - міністр

13.11.2021, 19:59
"Треба мотивувати громадян йти в пункти щеплення", - каже міністр

12 листопада 2021 року, у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації відбувся брифінг Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. 

Чернівецька область є однією з небагатьох в Україні, яка поки що не має статусу «червоної» зони. Це, ймовірно, позначилося на показниках охоплення вакцинацією — люди не проявляють активності. Регіон поки, на жаль, демонструє одні з найнижчих показників. Є приклади областей, де люди не мали мотивації до останнього і щепилися лише після переходу регіону до «червоної» карантинної зони. Це — не найкращий сценарій. 

- Чернівецька область та місто Чернівці фактично роблять найменшу кількість щеплень кожного дня. І це неприпустимо. Це ми маємо виправляти. Це основна частина нашої сьогоднішньої розмови на нараді. Ми розуміємо, що пропорційно величезну долю цих щеплень має робити місто. І саме недовиконання пропорцій щеплень відбувається у м. Чернівці. І це треба виправляти, - зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

Зі слів міністра, це питання безпеки всієї області.

- Ми маємо забезпечити, коли я говорю ми, я маю на увазі органи місцевого самоврядування, облдержадміністрацію, насамперед, роботу центрів вакцинації по Чернівецькій області в більш зручні години, а не з 12 до 18, як вони наразі працюють. Так неможливо. Центри масової вакцинації на Буковині мають працювати за зручним для людей графіком — з 8:00 до 20:00 у будні та у вихідні.  Люди мають мати можливість прийти на вакцинацію зранку до початку робочого дня, чи мати можливість прийти після завершення робочого дня, чи прийти у вихідний день. Я знаю, що на вихідних, в суботу і неділю, зовсім майже нічого не працює. Це неприпустимо, - наголосив міністр Чернишов.

Також він додав, що треба мотивувати українських громадян йти в пункти щеплення та центри вакцинації, та робити щеплення.

Відео Артема КОЗМЕНКА

Джерело: Погляд 

1