У Чернівцях виявили підпільний склад з провокаційними листівками

У Чернівцях виявили підпільний склад з провокаційними листівками

25.05.2014, 04:59

У центрі Чернівців депутати міськради виявили підпільний склад з листівками із зображенням кандидата у мери Олексія Каспрука і кандидата в президенти Юлії Тимошенко, які розповсюджували містом у ніч на суботу в період "дня тиші" напередодні виборів. Ці листівки, за повідомленнями представників штабу Каспрука, останніми не замовлялися.

Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua

"у Чернівцях накрили склад з листівками, що їх розклеювали містом минулої ночі і, вочевидь, мають намір розклеювати цієї ночі.
субарендар: віп-агітаторка кандидата, якому "да, не соромно"(с)", - написав у Facebook журналіст Вадим Пелех.

У Чернівцях виявили підпільний склад з провокаційними листівкамиКілька десятків пакунків з даними листівками депутати міськради Юрій Ватаманюк і Андрій Кавуля виявили у приміщенні на вулиці Заньковецької, 23.

"Ми з депутатом Андрієм Кавулею йшли вулицею Заньковецької. Проходячи повз будинок 23, я побачив групу молодих людей в кількості 3-4 осіб. Серед них я впізнав колишнього радника міського голови, а нині довірену особу кандидата в мери Віталія Михайлішина Романа Довгалюка. Підійшов до нього, щоб привітатися і звернув увагу, що двері в приміщення, біля якого Довгалюк стояв, були відкриті, і в порожньому приміщенні знаходяться упаковки в цупкому папері коричневого кольору. Мене здивувало те, що на листівках зображено кандидата на посаду президента Юлії Тимошенко і кандидата в мери Олексія Каспрука. Зв’язавшись зі штабом, мені підтвердили, що листівки даного формату і змісту не замовлялися", - розповів Юрій Ватаманюк.

У Чернівцях виявили підпільний склад з провокаційними листівкамиПісля цього депутати звернулися із відповідними заявами до правоохоронних органів.

Під час спілкування з власником приміщення депутати з’ясували, що користувачем приміщення є особа на ім’я Інга. Проте, як з’ясували депутати згодом, нею є колишній директор кінотеатру "Чернівці", а нині журналіст телеканалу "Чернівецький Промінь" Інга Маковецька.

На прохання власника приїхати на Заньковецьку, 23, Маковецька у телефонній розмові пообіцяла "скоро бути". Таку відповідь власник чув від неї протягом двох годин. Весь цей час біля приміщення перебували правоохоронці з експертами. Пізніше прибув адвокат Маковецької, який повідомив, що вона знаходиться за межами міста і буде в Чернівцях не раніше понеділка.

Наразі приміщення зачинене і його охороняють представники Самооборони Чернівців та правоохоронці. За повідомленнями Ватаманюка, вулицею Заньковецької поблизу будинку 23 час від часу "кружляють" автомобілі депутатів міськради Володимира Бешлея, Володимира Кедя, Олексія Редька та колишнього члена виконкому Василя Продана, представника ГО "Фортеця" Сергія Аністратенка.

У Чернівцях виявили підпільний склад з провокаційними листівкамиНапередодні Каспрук у мережі Facebook заявив, що його виборчий штаб не причетний до створення і розповсюдження листівок, на яких зображений він та Юлія Тимошенко.

"В Чернівцях проходить "інформаційна АТО"... Під покровом ночі, найняти кандидатом з георгіївською стрічкою, хлопці заклеюють місто нібито моєю агітацією, нібито Я порушую закон і псую майно городян... Отже, я прошу чернівчан коли вони ранком побачать "мої" матеріали наклеєні по місту подякувати за це кандидату Михайлішину.... Двоє провокаторів вже пішли додому)))) Хто бачить підозрілих біля будинку одразу дзвоніть...", - написав він.

Нагадаємо, телеканал "Чернівецький Промінь" пов’язують з чоловіком нардепа від "УДАРу" Оксани Продан Василем. Раніше нардеп Геннадій Москаль назвав Василя Продана "смотрящим" над Чернівцями.

Джерело: molbuk.ua

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 24 травня здійснили рейд-огляд вулицями Чернівців, аби перевірити, чи насправді в місті прибрано всю агітаційну продукцію. Адже у так званий «день тиші» - 24 травня – заборонена будь-яка форма передвиборної агітації.

В загальному можна зробити висновок, що більшість друкованої агітаційної продукції таки була знята чи-то комунальниками, чи-то суб’єктами виборчого процесу.

Тим не менш не обійшлося без порушень. Зокрема, ОПОРА зафіксувала біг-борд кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко (перехрестя вулиць Московської Олімпіади та Кишинівської, час: 10 година ранку), розтяжку кандидата Анатолія Гриценка (вул. Гагаріна, 1) та біг-борди з гаслами кандидата Петра Порошенка без вихідних даних перехрестя вулиць Південно-Кільцевої та Воробкевича, кільце на Дріжджзаводі), про які ОПОРА вже повідомляла раніше (http://oporacv.org/v-chernivtsyah-zyavylas-ahitatsiya-z-haslamy-poroshenka-holosuvaty-25-travnya/).

 Нагадаємо, що згідно п. 17 ст. 64 закону України «Про вибори Президента України» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/474-14/print1391422285922526):

 Публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів на пост Президента України та розповсюдження політичної реклами з часу припинення передвиборної агітації забороняється. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування.

 Окрім того на околицях міста не повсюди забрали інформаційні тумби, які використовувалися для легального розміщення агітаційної продукції. Такі дві тумби були зафіксовані в районі кільця Дріжджзаводу (вул. Хотинська, 2).

 Щодо агітації кандидатів на посаду Чернівецького міського голови, то окрім агітаційної продукції, котру не познімали працівники відповідних служб місцевих органів виконавчої влади там, де вони могли її познімати (стовпи, інформаційні дошки, стенди тощо), спостерігачі ОПОРИ зафіксували поодинокі випадки, коли на вітринах магазинів залишилась агітація Олексія Каспрука (до обіду в деяких місцях агітація була знята).

 Сам Олексій Каспрук ще в ніч з 23 на 24 травня у своєму профілі в соціальній мережі facebook написав про те, що конкуренти розповсюджуватимуть нібито від нього агітацію, хоча сам він і його штаб до розповсюдження цієї агітації відношення ніякого не мають (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=656881544390039&id=100002045975561):

 «В Чернівцях проходить "інформаційна АТО"... Під покровом ночі, найняти кандидатом з георгіївською стрічкою, хлопці заклеюють місто нібито моєю агітацією, нібито Я порушую закон і псую майно городян... Отже, я прошу чернівчан коли вони ранком побачать "мої" матеріали наклеєні  … одразу дзвоніть...»

 Одну з таких листівок, на яких зображені Олексій Каспрук та Юлія Тимошенко і де містяться вихідні дані (друк ПП Климюк І.Р., Зам.1480, Відповідальний Петрюк О.А., тираж 25 тисяч примірників), спостерігач ОПОРИ знайшов по вул. Гагаріна.

 Олексій Каспрук також повідомив ОПОРІ, що він 24 травня подав заяву в УМВС в Чернівецькій області, аби там розібрались хто і навіщо виготовляв, розповсюджував ці листівки. Він переконаний, що це підстава.

 Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

1


КОМЕНТАРІ (5)

Не вибори а фарс!

avatar

Чернівчанин

24 травня 2014 23:15

це все піар бо там нічого не має . пакети вони побачили коли гуляли йдучи по вулиці,потім чекали і чекают до тепер.... до чого ще опуститься федорук і К ? позорники

avatar

с прицілом на сенсацію

25 травня 2014 10:39

Красивая афёра Продана и его компании.Дешовый трюк.Вас регионалов скоро будут гнать вилами.

avatar

Патриот

25 травня 2014 14:13

Вася Продан верит ,что вернётся опять СМОТРЯЩИМ .Люди мы их встретим они раслабились.

avatar

Людям

25 травня 2014 14:39

тільки люди михайлішина,тільки бариги януковича на таке здатні. як низько,віталька,як низько..

Чернівці Ніколи тобі не пробачать!!! і нічого тобі не допоможе,ні майданчик дитячий,ні канфєти,ні дешеві трюки. давай,до свіданія!

avatar

як низько

25 травня 2014 21:18