Держсекретар МЗС Румунії оцінив оперативність, з якою на Буковині знайшли відірвану голову Емінеску

Держсекретар МЗС Румунії оцінив оперативність, з якою на Буковині знайшли відірвану голову Емінеску

21.06.2013, 22:22

Державний секретар МЗС Румунії Стежерел Олару подякував керівництву області за системну та якісну підтримку освітянських закладів Чернівецької області, де навчання ведеться румунською мовою, а також за сприяння в розвитку румунських товариств та засобів масової інформації. «Окремо хочу подякувати вам за відкритий минулих вихідних у Глибоці пам’ятник румунському поету Міхаю Емінеску. Нам також було неприємно та боляче чути про здійснений акт вандалізму напередодні свята. Втім, ваша оперативність та професійність у вирішенні цього питання засвідчила високу повагу до історії, культури та традицій румунської громади», - додав Стежерел Олару.

Під час спілкування з голової обласної ради Михайлои Гайничеру Держсекретар МЗС Румунії Стежерел Олару цікавився створеними в Чернівецькій області умовами для розвитку національно-культурних товариств, видання румуномовної преси. Керівники Чернівецької області повідомили про функціонування в краї 85 шкіл з румунською мовою викладання та 61 дитячої дошкільної установи, видання низки періодичних видань румунською мовою, а також зазначили, що Чернівецька область може слугувати прикладом організації україно-румунських взаємин для Бухареста та Києва. Стежерел Олару висловив бажання підтримувати живі безпосередні зв’язки із нашим краєм, а також сподівання ще неодноразово побувати у Чернівецькій області, де, за його словами, почуває себе комфортно.

Сьогодні, як ми вже повідомляли, румунський дипломат зустрівся з головою Чернівецької обласної ради Михайлой Гайничеру і  першим заступником голови Чернівецької ОДА Георгієм Галицем.

Нагадаємо, одразу після інциденту в Глибокій, 14 червня 2013 року МЗС Румунії виступило з засудженням вандалізму в Чернівецькій області стосовно бюсту М.ЕМІНЕСКУ. Як наслідок, за вказівкою вищезазначеного румунського міністерства, Генеральне консульство Румунії в м. Чернівці в письмовій формі зажадало від Чернівецької обласної адміністрації здійснити у невідкладному порядку необхідні заходи для виявлення винуватців та проінформувати консульську установу стосовно результатів розслідування, - повідомляє румунська преса.

1