Екснардеп поцікавився у помічників, помічниць, радників Клічука, депутатів провладної команди: 'Чому ви йому не допомагаєте, а все кинули на нього одного?'

Екснардеп поцікавився у помічників, помічниць, радників Клічука, депутатів провладної команди: "Чому ви йому не допомагаєте, а все кинули на нього одного?"

28.10.2021, 13:30

Народний депутат двох скликань Максим Бурбак вважає хибним рішення Чернівецького виконкому про повернення до тарифів, що застосовувалися в попередній опалювальний період – 2020-2021 років.  Таку думку політик висловив у програмі «Постфактум» на телеканалі ТВА.

Цілком зрозуміло, що міська опозиція, Продан і Михайлішин витягли мера «на тонкий лід», шантажуючи, що вони будуть скликати позачергову сесію, аби відмінити підвищення тарифів на тепло., – вважає Максим Бурбак. – Я розумію логіку міського голови, якому вдалося частково переграти їх. Але у мене запитання до усіх помічників, помічниць, радників мера, депутатів провладної команди – а чому ви йому не допомагаєте, а все кинули на нього? Де той виконком, який повинен також брати відповідальність на себе? Для чого тоді такі політичні соратники?

А вийти з цієї непростої тарифної ситуації можна було дуже просто. Так, міський голова виступив з пропозицією до виконкому – відмінити підвищення тарифів на тепло. Але виконком, як колегіальний орган, цілком міг би не підтримати таку пропозицію голови. Адже бюджет міста розписаний і 250 зайвих мільйонів гривень у ньому точно нема. Позиція виконкому мала б бути такою: Давайте не грати в дешеве політиканство, яке нав’язують ваші опоненти. Але – справді підтримаємо тих, хто не зможе пройти опалювальний сезон. Тих чернівчан, хто отримував раніше субсидії, але не зміг їх отримати зараз через скорочення в державі програми субсидування. Виконком міг би запропонувати програму місцевих субсидій для тих мешканців, які не мають достатніх доходів. Думаю, це вартувало б бюджету 50-70 мільйонів гривень, а не 250! Натомість ми бачимо, що вони запровадили зрівнялівку. Однаково за газ платитимуть і мешканці однокімнатних квартир, і власники шикарних особняків. Це не справедливо. Тобто з наших кишень – платників податків – субсидують і комунальне підприємство, і тих городян, хто цілком міг би сам сплачувати діючий тариф.

Більше того, локдаун, який насувається, спричинить хвилю неплатежів за комунальні послуги. Тому меру доведеться проводити рішення щодо надання дотацій Теплокомуненерго – а це ще приблизно десь 100 мільйонів гривень.   

Тому, повторюся, – виконком повинен був взяти відповідальність на себе. Як вони це зробили влітку, цілком логічно піднявши тарифи вдвічі, – вважає політик.

Джерело: ТВА

1