Гайничеру і Фищук відкрили футбольний турнір у Сучавському повіті

Гайничеру і Фищук відкрили футбольний турнір у Сучавському повіті

10.08.2015, 15:37

Голова обласної ради Михайло Гайничеру та голова облдержадміністрації Олександр Фищук побували на урочистому відкритті 14-го міжнародного турніру з футболу серед молоді «Чотири регіони для Європи», який проходить у Сучавському повіті Румунії.

 Відповідно до спільної заяви «Чотири регіони для Європи», підписаної 3 червня 2000 р. у м. Аугсбург (Німеччина), у турнірі традиційно беруть участь юнацькі футбольні команди з Чернівецької області України, Сучавського повіту Румунії, департаменту Майєнн Франції та округу Швабія Німеччини.  Цей міжнародний спортивно-мистецький проект успішно реалізується з 2002 року, коли відбувся перший турнір. Відтоді кожна із сторін-учасниць по черзі приймає змагання на своїй території. За цей час безперечним рекордсменом за кількістю перемог стала команда округу Швабія, яка шість раз отримувала золото турніру. Чернівчанам вдалось вибороти перемогу двічі. Поруч із футбольними іграми відбуваються різноманітні мистецькі проекти – музичні, художні, кулінарні.

Цього року футбольні матчі відбуваються на полі села Пожорита Сучавського повіту. На урочисте відкриття 14-го футбольного турніру прибули керівники чотирьох регіонів-учасниць та офіційні делегації. Михайло Гайничеру та Олександр Фищук привітали всіх учасників змагань, а нашим хлопцям побажали перемоги. У першій же грі побажання справдились – чернівчани здолали господарів поля. Натхнення юним футболістам, а це 16-літні вихованці Чернівецької ДЮСШ із футболу, додавали також уболівальники з Чернівців, які приїхали спеціально на матчі нашої команди.

У рамках турніру відбулися зустрічі між керівниками чотирьох регіонів, спілкування політичних делегацій. Румунська сторона також запропонувала гостям насичену пізнавальну програму – їх запросили в місцеві освітні та соціальні заклади, духовно-мистецькі центри. Словом, заплановані заходи відповідають меті цього міжнародного проекту – формування спільного європейського культурологічного простору, поглиблення різносторонньої співпраці між регіонами.

Джерело: прес-служба облради

1