Гарні справи для громад: Підвищили якість та швидкість надання медичних послуг у Сокирянах і в Лужанах, відкрили новий дитячий садок в Опришенах, де його не було і сучасний ЦНАП у Селятинській громаді, у Глиниці капітально відремонтують аварійний міст

Гарні справи для громад: Підвищили якість та швидкість надання медичних послуг у Сокирянах і в Лужанах, відкрили новий дитячий садок в Опришенах, де його не було і сучасний ЦНАП у Селятинській громаді, у Глиниці капітально відремонтують аварійний міст

23.09.2021, 10:54
Підвищили якість та швидкість надання медичних послуг 
 
У Сокирянській районній лікарні вже близько року успішно функціонує оновлене приймальне відділення. Реконструювали його у рамках програми Президента України Велике будівництво.
 
«Тут ми надаємо екстрену та невідкладну допомогу, здійснюємо медичне сортування. Серед сучасного обладнання, яке ми отримали – комп’ютерний томограф та рентген. Це дозволило нам на новому рівні проводити діагностику і лікування у сфері хірургії, онкології та кардіології», – зазначив директор Сокирянської районної лікарні Олександр Андрійчук.
 
Так, у лікарні можуть надавати допомогу недужим на інсульт, виявляти новоутворення, різноманітні патології внутрішніх органів. Крім того, обладнання допомагає медикам у лікуванні хворих на COVID-19, адже спричинену вірусом пневмонію виявляють лише за допомогою комп’ютерної томографії, на рентгенівських знімках її не видно.
 
Загалом же у рамках програми Президента України Володимира Зеленького у медзакладі провели внутрішні та зовнішні роботи. Зокрема, реконструювали фасад, покрівлю. Відділення також є інклюзивним, тут облаштували пандуси та спеціальну вбиральню для осіб з інвалідністю.
 
 
На зображенні може бути: на відкритому повітрі
 
На зображенні може бути: у приміщенні
 
Нову амбулаторію у Лужанах, що на Кіцманщині, відкрили торік.
 
Для потреб пацієнтів тут працює лабораторія, денний стаціонар, кабінет електрокардіографії. Будівля також є доступною для людей з інвалідністю.
 
Заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак та народна депутатка Олена Лис переконалися, що у закладі комфортно і медикам, і пацієнтам. Вони також обговорили із лікарями вакцинацію від COVID-19.
 
Так, у Мамаївській громаді, на території якої працює амбулаторія, доступні усі наявні в Україні вакцини – AstraZeneca, CoronaVac, Moderna, Pfizer. Медики активно запрошують жителів зробити щеплення.
 
Крім того, лікарі та заступник голови територіальної громади Микола Бучацький поділилися напрацьованим механізмом укладання договорів із аптечними пунктами, які дозволяють отримувати ліки для пільговиків відповідно до урядової постанови 1303.
 
Як зауважила Наталія Гусак, обласна адміністрація опрацює цей досвіт та надішле усім буковинським громадам як зразковий, аби вони також могли його запровадити.
 
Новий дитячий садок в Опришенах сьогодні відкрили завдяки програмі Президента України Велике будівництво та спроможності громади втілити цей проєкт.
 
Будила рано, годувала, збирала, садила у машину та везла до сусіднього села. Так зазвичай минали будні Вікторії та її маленької доньки, адже дитсадка у рідних Опришенах не було.
 
Нині ж тут відкрили новий дошкільний навчальний заклад. Тож маленькі мешканці села зможуть навчатися і розвиватися у сучасному, безпечному, просторому та яскравому просторі.
 
«Пощастило, що маємо авто, інакше донька не могла б відвідувати дитсадок. Звісно ж, ми дуже раді, що тепер він у нас практично під боком і не треба витрачати купу часу на дорогу», – поділилася Вікторія.
 
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
 
Фундамент для нового освітнього простору в Опришенах, що у Глибоцькій громаді, заклали ще 2011 року. Тривалий час він мав статус довгобуду. Завершити ж такий важливий для громади інфраструктурний об’єкт вдалося завдяки програмі Президента України Велике будівництво.
 
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
 
Із відкриттям дитсадка жителів Опришен привітав голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.
 
«Новий сучасний заклад з’явився тут не лише тому, що громада хотіла і потребувала цього, а й тому, що продемонструвала спроможність втілити такий проєкт. Адміністрація ж, своєю чергою, рада була допомогти і всіляко сприяти, аби цей довгобуд перетворився на потужний освітній осередок», – сказав Сергій Осачук.
 
 
На фінальний етап будівництва Державний фонд регіонального розвитку виділив громаді 11 мільйонів гривень.
 
Приміщення дитячого садка має унікальне внутрішнє оформлення. Усі 20 кімнат закладу прикрашені ексклюзивними малюнками. Над ними працював художник Юрій Телегуз та його учні.
 
Будівля також є інклюзивною, тут облаштували пандуси, ліфт та спеціальну вбиральню для діток з інвалідністю.
 
Крім того, споруда утеплена, має енергоощадні вікна.
 
Розраховано дитсадок на 180 місць.
 
 
На зображенні може бути: дитина, стоїть та на відкритому повітрі
 
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні
 
Більше сотні адміністративних послуг в одному місці – у Селятинській громаді відкрили сучасний ЦНАП.
 
Створили його завдяки співпраці громади із програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
 
«Завдяки програмі ми отримали нові меблі, комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення на суму близько 11 тисяч євро. Власним коштом ми зробили ремонти у приміщеннях. До того ж, увесь персонал, а це 6 робітників, пройшли відповідне навчання», – розповів голова Селятинської громади Валерій Полянчук.
 
Загалом же у ЦНАПі надаватимуть 107 послуг. Раніше, аби отримати їх, жителі Селятинської громади були змушені їхати до Путили.
 
Наразі у ж Чернівецькій області функціонують 35 ЦНАПів, їхню роботу забезпечують 150 адміністраторів.
 
 
У Глиниці капітально відремонтують аварійний міст: там обмежать рух транспорту 
 
Проєктно-кошторисна документація на ремонт моста у Глиниці уже готова, Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області підписала договір із підрядною організацією «Будмонтажсервіс 1» на проведення робіт.
Мостова споруда, що на дорозі державного значення Т-26-07 «Кіцмань – Сторожинець – Глибока – Опришени» з під'їздом до станції «Вадул-Сірет», перебуває в аварійному стані.
Служба розробила схему об‘їзду мосту на час ремонту. Наразі Управління патрульної поліції вносить у неї деякі уточнення щодо того, як саме їздитиме транспорт. Ремонт розпочнеться одразу після завершення цього процесу.
 
 
 
 
Матеріал опубліковано у рамках угоди про оприлюднення офіційної інформації, створеної в процесі діяльності Чернівецької обласної державної адміністрації.
 
 
1