«Гіркін/еску присвячується»: Головний військовий прокурор сьогодні провів нараду через відео про анексію Буковини (ОНОВЛЕНО)

«Гіркін/еску присвячується»: Головний військовий прокурор сьогодні провів нараду через відео про анексію Буковини (ОНОВЛЕНО)

04.06.2019, 16:07

Нарада за ініціативою Головного військового прокурора України Анатолія Матіоса відбулася сьогодні, повідомляє УНН.

Нарада розпочалася об 11 годині. На ній були присутні представники МЗС, Генштабу, ГУР МОУ та СБУ.

- Крок за кроком (про скандальне відео захоплення частини областей України - «ГІРКІН/ЕСКУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ»), - прокоментував фотографії із засідання Матіос. 

- Провів нараду з спецслужбами та МЗС України. Держава завжди (- запам’ятайте всі!!) буде жорстко реагувати на загрози територіальній цілісності та розпалюванню національної ворожнечі.

- Працюємо спільним кулаком!

- Про результати проінформуємо суспільство.

- Дякую всім запрошеним колегам за державницьку позицію і вже проведену роботу!

 

4 червня 2019 року на оперативній нараді під головуванням заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора А. Матіоса обговорено план досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом вчинення невстановленими особами посягання на територіальну цілісність України за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 110 КК України (готування до вчинення посягання на територіальну цілісність та недоторканість України, тобто умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, вчинені за попередньою змовою групою осіб, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі).
 
Інформація про вказаний злочин внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.06.2019 Головним військовим прокурором, яким здійснення досудового розслідування в указаному кримінальному провадженні доручено Головному слідчому управлінню Служби безпеки України, а процесуальне керівництво Генеральним прокурором України визначено за прокурорами Головної військової прокуратури.
 
Прийнято рішення щодо невідкладного вжиття правоохоронними, розвідувальними та іншими державними органами спільних заходів, спрямованих на запобігання і припинення такої протиправної діяльності, яка загрожує територіальній цілісності та суверенітету України.

Однією з основних версій слідством розглядається варіант спеціальної інформаційної операції з боку російських спецслужб.
 
 Нагадаємо, 30 травня у мережі з’явилося провокативне відео, на якому Румунія захоплює частину Чернівецької та Одеської областей, після того, як Росія починає повномасштабну агресію проти України.

Головний військовий прокурор відреагував та пообіцяв внести інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за посягання на територіальну цілісність української держави.

Джерело: УНН, прес-служба Генеральної прокуратури України
1