Громада у Чернівецькій області вже виявила бажання перейти до Помісної Церкви від УПЦ Московського патріархату (ОНОВЛЕНО)

Громада у Чернівецькій області вже виявила бажання перейти до Помісної Церкви від УПЦ Московського патріархату (ОНОВЛЕНО)

18.12.2018, 14:19

Зараз у Чернівецькій області близько 430 парафій УПЦ МП та 170 парафій УПЦ КП

Журналісти Інформаційного агентства АСС поцікавились в фахівців,чи православні релігійні громади чернівецької області почали змінювати статути та канонічну приналежність у зв`язку зі створенням об'єднаної української церкви.

Сергій Бухаров, головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА розповів, що від початку Революції Гідності чотири церкви на Буковині змінили канонічну приналежність із УПЦ МП на УПЦ КП. Це парафії у Вижницькому районі та одна у Кіцманському.

"Це питання не настільки складне, як болюче, адже не завжди громада одностайна у своєму рішенні", - каже Сергій Бухаров. Наразі лише одна із громад в нашій області виявила бажання перейти до Помісної Церкви. Крім того ще є ініціативні групи щодо таких переходів. Переходити громади можуть вже зараз. Однак, реєстрація статуту Помісної Церкви відбудеться після офіційного отримання українською Церквою томосу та реєстрації її нового статуту в Міністерстві культури. Нова офіційна назва буде - Православна Церква України, зазначає фахівець.

"Після цього релігійні організації на місцях самі зможуть обирати: змінювати свій статут, чи ні. Думаю, назви поки залишатимуться такими - Українська Православна Церква та Православна Церква України.

Для цього до кінця тижня планують організувати збори із прихожанами.

Аби зібрання не зірвали, поки в Чернівецькій облдержадміністрації не називають громаду, яка виявила таке бажання, повідомляє ТРК “Буковина”.

“Хочуть, щоб вони пройшли спокійно, без ніяких провокацій. Все рівно потім це уже стане надбанням громадськості, але на даний момент відбувається цей процес у самій релігійній громаді. Наразі у нас близько 430 громад Московського, і 170 Київського патріархату”, – каже головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей і релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров.

До речі, Українська православна церква ніде у документах не вказує у своїй назві словосполучення "Московського патріархату", але в її Статуті зазначається, що вона перебуває у канонічному підпорядкуванні Московського патріархату", - каже Сергій Бухаров.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

1


КОМЕНТАРІ (1)

Одна-однісінька?

Чи варто бить в литаври? 

Тихесеько

 підтримаймо її...

avatar

Антон

18 грудня 2018 22:48

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.