'Інформаційний В`єтнам' буковинської влади: громадськість вимагає дебатів у прямому ефірі за участю ініціаторів 'реорганізації чернівецьких книгарень'

"Інформаційний В`єтнам" буковинської влади: громадськість вимагає дебатів у прямому ефірі за участю ініціаторів "реорганізації чернівецьких книгарень"

14.05.2012, 16:00

Цілком очевидно, що питання восьми книгарень, розташованих у центральній частині Чернівців, давно перестало бути суто регіональним та давно вийшло за межі області. Доручення прем'єр-міністра М.Азарова "вжити заходів для збереження мережі книгорозповсюдження", яке він дав губернатору Папієву, лист голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Володимира Яворівського зі словами стурбованості з приводу напруженої ситуації, що склалася у місті в зв’язку з реорганізацією обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі пряме тому підтвердження.

Про порушення владою алгоритму розгляду цього питання говорять також незалежні експерти з питань економіки. На думку останніх, спочатку слід було б підготувати Стратегію розвитку книгарень в місті Чернівці, де визначити, які наразі є проблеми, яка має бути мета розвитку, які показники з продажу книжок планується досягнути в 2014 і 2017 роках, який план дій для її реалізації і под.. Відтак винести цю Стратегію на громадські слухання, щоб всі зацікавленні мали змогу дати свої коментарі. І тільки після цього затвердити Стратегію і план дій для її реалізації, а в рамках цієї Стратегії вирішувати, чи потрібно когось об'єднувати, чи ні.

 Окреслити можливі шляхи виходу з ситуації "BukNEWS" попросила фахівця з питань публічної політики та інформаційних технологій Максима Кияка:

 "Мені здається, що влада Чернівецької області не достатньо активно намагається донести свою позицію щодо чернівецьких книгарень у інформаційному просторі. В той час, коли у всьому цивілізованому світі основними принципами державного управління давно вже є принципи відкритості та прозорості влади, вона повинна використовувати всілякі можливі методи задля покращення або ж принаймні збереження наявного авторитету серед буковинців. Адже цілком очевидним є те, що питання восьми книгарень, розташованих у центральній частині міста, вже давно перестало бути суто локальним та давно вийшло за межі області. А відважні жінки-директори книгарень з кожним днем здобувають все більше та більше прихильників серед чернівчан і жителів області.

 Відтак, задля того, щоби розставити всі інформаційні крапки над "і" у словосполученні "реорганізація чернівецьких книгарень", на мою думку, надзвичайно важливо було би ініціювати якнайшвидше проведення дебатів у прямому ефірі на одному з місцевих телеканалів, куди могли би бути запрошені з боку книгарень хтось із їхніх директорів. З боку влади ж учасниками таких теледебатів могли би бути пан Галиць або ж пан Гайнічеру. Впевнений, що у цьому зацікавлена була би, у першу чергу, вся чернівецька громада. В іншому разі, справа книгарень, на жаль, може перетворитися на такий собі "інформаційний В`єтнам" для місцевої влади, яка ризикує програти не лише в інформаційній, але й моральній площині".

 Згідно з наявною в редакції інформацією, представники книгарень готові до публічної дискусії з владою в прямому ефірі. Тож тепер справа тільки за її представниками. Ну, і звісно, телеканалом, який зацікавить можливість подібної трансляції.

1


КОМЕНТАРІ (20)

Слушно сказано, але ніхто цього не робитиме. Дебати у прямому ефері - це надто публічно. А публічність і наша влада - це, як кажуть в Одесі, ... ну, ви зрозуміли... Інтереси громади їм "до фєні".
avatar

Алан

14 травня 2012 14:59

Слушно сказано, але ніхто цього не робитиме. Дебати у прямому ефері - це надто публічно. А публічність і наша влада - це, як кажуть в Одесі, ... ну, ви зрозуміли... Інтереси громади їм "до фєні".
avatar

Алан

14 травня 2012 15:01

Я вважаю, що це цілком реально. Та і не тільки реально, але і конче необхідно в даній ситацій, яка склалась!!!

avatar

Ігор

14 травня 2012 15:13

Я так і не зрозумів, хто з ким має дебатувати? Галиць з Лібановою? 

avatar

алану (БАДОЄВУ?)

14 травня 2012 16:00

Справді, громадськість - це хто? Назвіть поіменно

avatar

****

14 травня 2012 17:30

avatar

До попереднього коментаря: Назвати громадськість поіменно? Це як? Та Ви шанувальник дзенських коані

14 травня 2012 18:26

Ги-ги-ги, я плачу і рую з наївності малого Кияка. Цеж треба так наклюкатись: "відважні жінки - директори книгарень з кожним днем... здобувають прихильників" - Купрін тихо смокче лікоть в кутоку від чорних заздрощів. Це ви про кого, пане експерт? Про тих, хто 20 років поспіль дурить книголюбів, громаду, нагло працює тільки на свій бузунар і ще має фацу цинічно вимагати у влади допомогу на свої тіньові гендлі? Та з них усіх одна Лібанова реально працює на розвиток книжної справи (не забуваючи про себе, кохану).  А решта користується прихильністю хіба що таких затятих читачів, як Мунтян з Бурбаком.

avatar

Немитий свідомит

15 травня 2012 09:51

Вчора під час зустрічі з журналістами Папайка усіялко вихваляв тінізацію економіки. Казав, що це єдиний спосіб вижити в Україні. Наводив приклади тіньових пилорам, які не треба закривати. То чого у книгарнях не можна підробити? Хоча це ще зовсім не факт, що вони там жирують з того підробітку. Не той товар. Це ж вам книжки, а не сосиски. Так що не треба пересмикувати. А якщо є факти підробітків. то треба не загалом всіх гудити, а наводити конкретні приклади. Бо інакше все ля-ля язиком.

avatar

Свідомиту

15 травня 2012 10:42

А ви вважаєте, що краще було би якби влада заховалась від народу і раз на тиждень виступала по тєліку, блюзнірно розказуючиу якому благодатному, "толєрантному та багатокультурному" краї ми живемо??? Тому прикусіть свого язичка, пане.

Чомусь те, що на Заході вважається нормою, у нас розглядається як "наївність". От тому так і живете, шановні буковинці. Ні, зовсім не в Європі, а в іншому місці, яке з цією самою Європою римується!

 

avatar

Аня-свідомиту

15 травня 2012 11:03

І справді, невже впаде корона з голови цих чиновників, якщо вони підуть і у прямому ефірі пояснять всю ситуацію? Чи вони бояться народу може? Тоді це вже інша справа!

avatar

Михайло

15 травня 2012 11:16

Та не треба боятися народу. Треба просто прямо і з цифрами обговорити ситуацію. Що було, що є, що буде. А не просто обіцяти, як Лєнін краще життя вже сьогодні. Ну нема довіри до слів влади.

avatar

Дебати

15 травня 2012 11:31

В всіх малих книгарнях діє ІНДИВІДУАЛЬНИЙ підхід до клієнта! ЦЕ вам не супермаркет КС! Тут клієнтів знають в обличчя! Тут тобі і книгу замовлять, і відкладуть, інколи навіть подзвонять і скажуть, що з’явилась та книга, яку шукав! Знаю не з чуток! Сам не раз так робив!

Але що знають про книгарні ТІ, ХТО ТУДИ НЕ ХОДИТЬ?

Тому і гребуть під «общую гребенку» всіх! Чому не застосувати і щодо книгарень індивідуальний підхід? Розібратись у проблемах, допомогти… або просто не заважати! Але НІ! Ліквідувати, зарізати живі підприємства!

Чому за 20 років не ліквідували те підприємство «Чернівці книга» (тобто склад на Шептицького), яке не тільки мало борги, а й ВЗАГАЛІ не працювало! Але нікому діла до того не було! Не знали як це зробити! І тепер не знають, бо жодного проекту «як-то-воно-буде» не підготували! А все одно! ЛІКВІДУВАТИ! Всіх разом, одним махом! Одним ударом вісьмох! Працюючі і не працюючі, збиткові і прибуткові, ті, що організовують презентації (як Букініст), і ті, яких фактично не існує (як склад Чернівці книги)…

… а потім на руїнах можливо щось створити… може зо дві книгарні… кілька генделів…

ЯК ТАК МОЖНА?

avatar

ЧИТАЧ

15 травня 2012 11:41

Кожну книгарню треба було розібрати окремо. У когось великі площі, у когось малі. У когось одна проблема. в когось інша. Тому дати трохи грошей на WI-FI, а тому зробити ремонт. А вже потім дивитися, що з того вийде. Не справляться, тоді міняти контракт з директором. А до чого тут всі?

avatar

Погоджуюся з читачем

15 травня 2012 12:09

avatar

Marina Libanova

15 травня 2012 14:27

О-о-о, розперезалися "відважні директорки". Таки зачепило за живе, коли не "володар Діамантової сови" книголюб Гєна Москаль, не елітарний Юра Чорней, що плаче, уздрівши чиновника за книжкою, а звичайний відвідувач книгарень каже вам: "Брехунки!". Все, чим так натхненно годуєте громадськість області, все до останньої літери - брехня! Дідусь Геббельс колись казав: краща брехня - це абсолютна брехня. Цим і живете. А тепер по суті: я не великий прихильник такого об'єднання. З восьми злидарів не зліпиш одного багатія, навіть за умов геніального менеджменту - це аксіома. Кажете, кожну книграню слід розібрати окремо. Я особисто - за, а ви? Адже у  випадку серйозного аудиту за участю держфінінспекції (КРУ), ДПІ, прокуратури доведеться не "міняти контракт", а порушувати кримінальну справу , і то не одну. Припустімо, бурбакам це тільки на руку, а вам?   

avatar

Немитий свідомит

15 травня 2012 14:28

P.S.

М-м Лібанова, при всій повазі до Вас та Вашої родини скажу так: за роки роботи на стезі пропаганди української літератури не завадило б вивчити елементарні правила відмінювання: "кого -чого, кому - чому", - ну, Ви мене розумієте. Що воно за диво - оте Ваше слово "гідких", я не знаю і знати не бажаю. Особисто Вас ні в чому не звинувачував - поки що. Банальщину про бісер та свиней залишаю на Вашій совісті, шанована "бабуся буковинської журналістики". Цікаво тільки, Вам самим з себе не смішно? Вейз мір...     

avatar

Немитий свідомит

15 травня 2012 14:50

avatar

Yurij Chornej

15 травня 2012 15:03

Ото ж бо, пане Юрію! У городі  - бузина, а у раді - Сєня. Нехай державні органи розберуться, А ЯК ЇХНІЙ ВЕРДИКТ БУДЕ СПРАВЕДЛИВИМ, вякнемо, шо усі вони запроданці, і по всему. Така от ваша правда кособока, і "глядачі" тут нідо чого. І в  очі тим директоркам говорили, і на камери транслювали, і цифри наводили, а їм усе - Божа роса. Годі вже. Вільному - воля, спасенному - Рай.

avatar

Немитий свідомит

15 травня 2012 16:14

avatar

Юрій Чорней

15 травня 2012 16:24

Очевидно, що ситуація з книгарнями не економічна. Це проблема кризи довіри до влади. Точніше, тотальної недовіри. Звісно, владі важко з цим змиритися. Але якщо не визнаєте це публічно, то хоча б не обманюйте самі себе. Перед дзеркалом. Люди вам не вірять!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Звідси увесь цей, як каже Папієв, лемент.

avatar

Перехожий

15 травня 2012 16:28