Іван Мунтян шукає шляхи порятунку обласних санаторіїв після припинення державного фінансування закладів

Іван Мунтян шукає шляхи порятунку обласних санаторіїв після припинення державного фінансування закладів

20.12.2019, 21:26

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян провів робочу зустріч з групою керівників комунальних санаторно-курортних закладів Чернівецької області – головними лікарями дитячого санаторію «Щербинці», протитуберкульозних санаторіїв «Красноїльськ» та «Садгора».

Йшлося про загрозливу ситуацію, пов’язану з припиненням державної фінансової підтримки комунальних закладів санаторного типу з 1 квітня 2020 року, як це передбачено заходами з реалізації медичної реформи в Україні. 

Такий стан речей може призвести до припинення надання жителям області, у тому числі представникам пільгових категорій населення, життєво необхідних їм лікувально-профілактичних та реабілітаційних послуг.

На території Чернівецької області раніше функціонували такі комунальні санаторні заклади, як дитячий санаторій "Щербинці", гастроентерологічний санаторій "Стара Жадова", які, поряд з іншими, наразі не функціонують.

Під загрозою припинення функціонування перебуває бальнеологічний санаторій "Брусниця", де відбувається скорочення штатної чисельності працівників, а також протитуберкульозні санаторії "Красноїльськ" та "Садгора". Не надають відповідних послуг населенню пансіонат матері і дитини "Зелені пагорби",  заклад оздоровлення та відпочинку дітей "Юність".  

З метою попередження негативних наслідків такої ситуації  депутати Чернівецької обласної ради на пленарному засіданні 35-ї сесії крайового парламенту, яке відбулось 18 грудня цього року, ухвалили рішення звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією надати відповідну матеріальну підтримку комунальним об’єктам санаторно-курортного типу.

Голова обласної ради наголосив, що подальша руйнація мережі комунальних закладів санаторного типу, знищення їх майна та обладнання є неприпустимою, адже завдає непоправної шкоди інтересам жителів області та буковинській громаді загалом.
 
Джерело: http://oblrada.cv.ua/news/67221/
1