Іван Мунтян заявив, що Каспрук просто зобов’язаний вишукати у міському бюджеті кошти і невідкладно розпочати ремонт Хотинської

Іван Мунтян заявив, що Каспрук просто зобов’язаний вишукати у міському бюджеті кошти і невідкладно розпочати ремонт Хотинської

21.06.2019, 20:50

У зв’язку із ситуацією, що склалася внаслідок аварійного стану вул. Хотинської обласного центру, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян ухвалив рішення про скликання засідання колегії обласної ради, яке відбудеться 21 червня о 10.00 за адресою: вул. Грушевського, 1, каб. 418 (зала селекторних нарад).

"У зв’язку із критичною ситуацією, що склалася внаслідок аварійного стану вулиці Хотинської, провів екстрене засідання колегії обласної ради. Власне суть питання полягає в тому, що представники обуреної громадськості та жителі Хотинської готові вдатися до перекриття однієї із основних артерій Чернівців, якщо влада невідкладно не розпочне ремонт цієї вулиці, дорожнє покриття якої опинилося у жалюгідному стані. Ускладнює ситуацію й те, що вулиця Хотинська фактично стала невід’ємною частиною міжнародної траси М-19, оскільки Чернівці – це єдиний (!!!) обласний центр, який не має повноцінної об’їзної дороги (III і IV черги так і не були добудовані). Саме тому цією вулицею здійснюють транзитний рух великовагові вантажівки, що почасти і є причиною руйнування дорожнього покриття, - розповів Іван Мунтян. 

- Аби знизити градус суспільної напруги (до слова, вимоги чернівчан є абсолютно справедливими) та водночас не допустити транспортного колапсу, що може виникнути внаслідок перекриття цієї вулиці, разом із членами колегії прийняли низку рішень для оперативного вирішення ситуації, а також звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

- Так, заслухавши керівників Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства ОДА і служби автомобільних доріг області Олександра Пуршагу та Ігоря Гаха, а також заступника міського голови Володимира Середюка, закликали Володимира Гройсмана виділити з державного бюджету фінансування, необхідне для проведення капітального ремонту вулиці Хотинської. Адже як не крути, а ця вулиця фактично виконує роль автодороги державного значення, а отже має утримуватися за рахунок коштів державного бюджету. Також наголосили у зверненні й на важливості будівництва III і IV черги об’їзної, про що ще будемо клопотати Кабмін окремо, рішенням сесії.

- Водночас, міському голові Олексію Каспруку рекомендували вишукати у міському бюджеті кошти для проведення поточного ремонту вулиці, збільшивши суму відповідних асигнувань з 3 мільйонів (які виділила обласна рада) до принаймні 10 мільйонів гривень. Зі свого боку обласна рада уже надала місту субвенцію з обласного бюджету на ремонт вулиць Хотинської (3 млн. грн.) та Кармелюка (15 млн. грн.). Повірте, це було непросте рішення (враховуючи стан автошляхів у районах області), власне, як і сама процедура погодження переліку, до якого увійшли ці чернівецькі вулиці, у бюджетному комітеті Верховної Ради. Так от, незважаючи ні на що, депутати обласної ради пішли на цей крок, бо відчувають свою відповідальність і перед виборцями Чернівців. Враховуючи, що на вулиці Хотинській розміщено декілька великих торгових центрів, а сама вона веде до одного із бюджетоутворюючих підприємств міста – Калинівського ринку, Олексій Каспрук просто зобов’язаний це зробити.

- До слова, свого часу я особисто телефонував членам цього комітету Івану Крульку і Валерію Дубілю, а також першому заступнику голови комітету Василю Амельченку та просив підтримати наші пропозиції.

- Насамкінець вніс пропозицію, яку одноголосно підтримали усі члени колегії, рекомендувати міській раді невідкладно (за скороченою процедурою) розпочати ремонтні роботи на вулиці Хотинській, а не чекати понеділка, коли люди вийдуть на дорогу" - зазначив Іван Мунтян. 

Олексій Каспрук сказав, що місто не має коштів на ремонт цієї дороги. Адже сума - велика, 190 мільйонів гривень.  Тому треба лише чекати на допомогу уряду. Але активісти чекати втомилися, тому рух обіцяють все ж перекрити вже наступного тижня. 

"Ми можемо звертатися до уряду, але закон ми не змінимо. Навряд чи можна взагалі говорити сьогодні про капремонт Хотинської. Сьогодні можна говорити тільки про поточний ремонт, поставити великі латки. Це за кілька днів робиться. Але треба порахувати, скільки  грошей на це треба" - додав начальник Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігор Гах.

Зрештою колегія прийняла рекомендацію для міського голови Чернівців провести перерозподіл коштів і виділити на ремонт Хотинської більшу суму, ніж 3 мільйони гривень. А також вирішили звернутися до прем'єр-міністра України, Володимира Гройсмана з проханням виділення коштів на капітальний ремонт цієї вулиці, - повідомив подробиці засудання сайт https://acc.cv.ua/

Водночас сьогодні стало відомо про  про безстрокову акцію з перекриття руху транспорту на Хотинській. 

Початок акції анонсують на 24 червня 2019 року. Про це пише громадський активіст Юрій Ковалець. 

"Інформуємо Вас про початок безстрокової акції з перекриття вул. Хотинської , яке відбудеться 24 червня 2019 року. Дані заходи носять вимушений характер. Наші вимоги чіткі та незмінні : термінове виділення коштів на капітальний ремонт вул. Хотинської. Просимо Вас з розумінням ставитись до тимчасових незручностей, але саме в такий спосіб можливо влада почує свою громаду. Всі інші методи вичерпані!!!!! Ми діємо виключно в інтересах мешканців м. Чернівці та області, без політичних гасел та передвиборчої агітації. Просимо небайдужих мешканців долучатись до нас та почути від влади відповіді на запитання на місці проведення акції. Збір громади 24.06.2019 о 8.00 біля ресторану «Версаль»" - йдеться у повідомленні активіста. 

Нагадаємо, 195 мільйонів гривень треба для ремонту вулиці Хотинської, - пише https://acc.cv.ua/

1


КОМЕНТАРІ (1)

ПОки ці чмурики гризуться в міжусобицях, водії б"ють машини (за що тоді платимо,купуючи пальне, гроші на утримання доріг?), місто жахає туристів, які в шоці...

avatar

михель

23 червня 2019 16:56