Іван Мунтян сприятиме якомога ефективнішому реформуванню медичної галузі орієнтованої на пацієнта

Іван Мунтян сприятиме якомога ефективнішому реформуванню медичної галузі орієнтованої на пацієнта

27.12.2019, 21:49

Сьогодні, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян спільно з головою Чернівецької ОДА Сергієм Осачуком провели нараду з керівниками комунальних установ охорони здоров’я області.

В ході активної розмови обговорили особливості впровадження урядових реформ галузі на Буковині, перебіг процесу реорганізації медичних установ у комунальні некомерційні підприємства, адже вже найближчим часом передбачається зміна як філософії управління закладами охорони здоров’я, так і зміна формальних вимог до керівників.

Також розглянули готовність обласних медичних установ до укладання угод із Національною службою здоров’я України у рамках програми медичних гарантій.

«Ми є лише функціональним інструментом для допомоги вам – фахівцям», - заявив голова ОДА на початку наради. Та закликав керівників закладів охорони здоров’я: «Станьте провідниками нової медичної реформи в Україні».

Також Сергій Осачук повідомив, що за кілька днів буде оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Департаменту охорону здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, а відтак ті, «хто має бажання продовжити роботу з новою динамікою» можуть подавати документи.

Про готовність закладів охорони здоров’я області працювати в нових умовах фінансування, які передбачені реформуванням медичної галузі поінформувала в.о. заступника голови ОДА Наталія Гусак.

«У січні Чернівецька обласна державна адміністрація сформує госпітальну раду, яка напрацює стратегію розвитку медичної галузі краю. Також виконавча влада готова активно працювати з кожним закладом індивідуально стосовно формування їхнього фінансового плану та пошуку потенціалу фінансової спроможності. Наразі Чернівецька обласна державна адміністрація в особі Департаменту охорони здоров’я готує низку документів на січневу сесію Обласної ради для покращення практичної діяльності медичних закладів, зокрема, мова йде про затвердження форми фінансового плану та методики його формування, внесення змін та затвердження».

Також Наталя Гусак повідомила, що на найближчу сесію обласної ради винесуть питання про реорганізацію в комунальні некомерційні підприємства ще трьох закладів, які раніше не розглядали як заклади, що можуть функціонувати в системі охорони здоров’я як самостійні комунальні підприємства.

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян вкотре запевнив, що крайова представницька влада одним із своїх пріоритетів бачить створення системи, орієнтованої на пацієнта, здатної забезпечити медичне обслуговування для всіх громадян області на рівні розвинутих європейських держав, а відтак сприятиме якомога ефективнішому проведенню реформування медичної галузі.

Під час наради обговорили також питання про співпрацю закладів охорони здоров`я області та Національної служби здоров`я України в сфері реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

У форматі діалогу учасники висловились про реальний стан справ в закладах охорони здоров’я Чернівецької області, окреслили своє бачення подальшого плану роботи.

1