Іван Мунтян взяв участь у публічному обговоренні пропозицій щодо внесення змін до Конституції України

Іван Мунтян взяв участь у публічному обговоренні пропозицій щодо внесення змін до Конституції України

04.03.2020, 16:51

Спільно з представниками громадськості, експертами у сфері регіонального будівництва і розвитку громад, депутатами, представниками місцевого самоврядування, за участі заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян взяв участь у публічному обговоренні пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

Тема сьогоднішньої зустрічі є надзвичайно актуальною з точки зору нагальної необхідності гармонізувати масштабний процес реформування системи державного управління та місцевого самоврядування, який стрімкими темпами відбувається сьогодні в Україні.

- Завдання це з непростих, оскільки йдеться не тільки про децентралізацію, але й про докорінну зміну адміністративно-територіального устрою країни та реформування величезної кількості складових життєдіяльності держави та суспільства, які безпосередньо стосуються цих реформ, - вважає Іван Мунтян. 

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода зазначив, що нинішній адміністративний устрій України не відповідає потребам часу і не може забезпечити розвиток територій. Саме тому й започаткували реформу децентралізації. Проте у процесі створення громад буде переформатована система і структура виконавчої влади, закріплена в Конституції. Тож аби завершити децентралізацію, потрібно внести зміни до основного закону.

– Ми повинні побудувати українську державу громад, де в основі буде місцеве самоврядування, яке візьме на себе частину повноважень, ресурсів, і відповідальність. А виконавча влада забезпечуватиме законність та правопорядок у громадах, – пояснив В’ячеслав Негода.

Результатом циклу обговорень, які тривають в усій Україні, мають стати положення основного закону, що дозволять успішно завершити реформу децентралізації.

1