Іван Рибак: Антикорупційний суд повинен бути неупередженим, кваліфікованим і політично незаангажованим

Іван Рибак: Антикорупційний суд повинен бути неупередженим, кваліфікованим і політично незаангажованим

13.03.2018, 15:44

Прийняття у першому читанні президентської редакції законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” (№7440) народний депутат і голова Чернівецької територіальної організації Партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” назвав найголовнішою подією минулих тижнів. Цю заяву він зробив перебуваючи на окрузі і зустрічаючись з людьми, стосовно формування громад і виборів до ОТГ.

“Нас звинувачували у тому, що ми зволікаємо з впровадженням в Україні Антикорупційного суду. Це не так. Не слід плутати виваженість і професійні підходи до формування такого важливого для очищення держави від корупції органу, який розглядатиме справи ТОП-корупціонерів, з прохідними питаннями. Антикорупційний суд має стати новою якістю українського судочинства, позбавившись некомпетентності, скорумпованості та кругової поруки, яка править бал у недореформованих українських судах. Тому поспіх зумовлював ризики.

Ми мали дочекатися висновків міжнародних експертів, у тому числі Венеційської комісії, яка свого часу допомагала нам у створенні НАБУ. Ми маємо набрати у цю структуру дійсно порядних, кваліфікованих і політично незаангажованих людей.

Те, що Верховна Рада ухвалила саме президентську редакцію, свідчить про дві речі: перше – Президент подав найкваліфікованіший законопроект, друге – у цьому важливому для держави питанні, коаліція довела єдність, рішучість та дієвість.

Це відповідь тим політикам, котрі у важкий для країни час уже почали спекулювати на питанні дочасних виборів.

Вірю, що прийняття і в другому читанні не забариться. Це наш шанс подолати корупцію за кілька років, а не кілька десятиліть. Впровадження Антикорупційного суду, як і нещодавне звернення Президента до керівництва НАТО, і отримання Україною статусу країни-аспіранта Північноатлантичного Альянсу є рішучими кроками у бік євроінтеграції”, - заявив народний депутат Іван Рибак.

Джерело: http://chernivtsi.solydarnist.org/?p=4489

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.