Іван Рибак: Судове рішення стосовно 'ПриватБанку' у переддень другого туру виборів створює глобальні ризики

Іван Рибак: Судове рішення стосовно "ПриватБанку" у переддень другого туру виборів створює глобальні ризики

19.04.2019, 15:09

"Судове рішення щодо "ПриватБанку", яке фактично скасовує його націоналізацію та капіталізацію за рахунок платників податків, що врятувало банк від банкрутства, як і його вкладників, є топ-новиною цих двох днів.

Про це народний депутат України Іван Рибак заявив в ефірі на телеканалі ТВА у червер 18 квітня.

Це рішення Окружного адміністративного суду міста Києва стурбувало не тільки українців, а й наших міжнародних партнерів, котрі свого часу підтримали вимушену приватизацію обкраденого власниками банку. Вже є реакція іноземних посольств, представництв країн-партнерів, у тому числі США, реакція міжнародних фінансових установ та ЄБРР. Вони дуже прискіпливо дивляться на розвиток подій щодо "ПриватБанку" і рішення суду про повернення його у власність панам Коломойському та Боголюбову.

Буквально півтора роки тому за наполяганням у тому числі МВФ, після міжнародного аудиту "ПриватБанку", український Уряд був змушений націоналізувати його, щоби не призвести до колапсу усієї української банківської системи. Українські вкладники банку опинилися перед загрозою втратити все. А ця найпотужніша фінансова структура була утримувачем депозитних та поточних рахунків більше 20 мільйонів українців. Тому знищення такого банку, його банкрутство могло навіть спричинити дефолт у країні, яка відбивала російську агресію і була фактично обкрадена попередньою владою. Уявіть собі, які б тоді вирували інфляційні процеси, а їх за таких загроз зупинити було б неможливо. Без перебільшення, постраждали би всі українці.

Тому рішення було прийняте єдиновірне, і хочу наголосити, воно було повністю підтримане нашими європейськими партнерами та фінансовими донорами. За рахунок Державного бюджету, а це по суті за рахунок кожного з нас, було усунуто ці ризики, які тоді нависли над Україною. На капіталізацію банку було виділено понад 5 мільярдів доларів.

Однозначно, що на таке судове рішення жорстко відреагують світові фінансові ринки, воно може спричинити обвал гривні на нашому валютному ринку. Як пояснити таке рішення суду? Напевно тим, що хтось уже вирішив, ніби пан Зеленський виграв вибори і поспішає дати сигнал про свою особисту підтримку його бенефіціару Ігорю Коломойському.  Чи розуміють ці люди, що даючи такий гострий, як кажуть футболісти, пас колишнім власникам "ПриватБанку", вони створюють безпосередню загрозу усій державі? Очевидно так. Проте, особисте превалює.

Не секрет, що судова реформа, яку впроваджує діючий Президент, не до вподоби багатьом у судівському корпусі, і ці люди теж наряду з олігархами та причетними до них політиками прагнуть власного реваншу. На щастя, сьогодні українська фінансова і банківська системи є достатньо міцними. Вливаннями з бюджету вдалося врятувати цей банк, були докапіталізовані державою інші банки, національна валюта - гривна зараз є твердою. "ПриватБанк" знаходиться у надійному управлінні досвіченого менеджменту, у тому числі, це іноземні фахівці. Тому, думаю, українцям не варто піддаватися на паніку, бігти до офісів банку та до банкоматів знімати кошти чи закривати депозити. Бо саме це може спричинити нестабільність і некерованість на вітчизняному фінансовому ринку.

У той же час, це є пересторогою на майбутнє. Бо ми з вами розуміємо та усвідомлюємо, що у разі перемоги пана Зеленського на виборах,  після інавгурації він може сприяти поверненню Привату його власникам. Через це Україну можуть очікувати шалені фінансові потрясіння. Це дуже небезпечні загрози. І якісь прогнози робити у цій ситуації дуже важко. Ми навіть не можемо передбачити дії найпотужнішого донора української фінансової системи - МВФ, котрий підтримав націоналізацію "ПриватБанку". Дуже може бути, що у разі повернення націоналізованого державою банку попереднім власникам, співпрацю з нами ця потужна фінансова структура згортатиме.

Якщо ситуація розвиватиметься за найгіршим сценарієм, то вона вдарить по нашому торговельному балансу, Україна знову стане на грань дефолту, а всі громадяни одразу ж відчують це на своїх кишенях, пенсіях та зарплатах. Україна не зможе розраховуватися за своїми зовнішніми фінансовими зобов'язаннями, а це тільки цього року 400 мільярдів гривень. Вже наступного місяця ми маємо сплатити 1,5 мільярди доларів відсотків за борги. Крім того, це ще й ризики для інвесторів, які не тільки перестануть розглядати Україну, як вдале місце для розвитку бізнесів, але й почнуть відходити з нашого ринку і виводити кошти. Як за таких умов можна буде говорити про створення нових робочих місць? Це стане нереальним.

 Учора з приводу цих загроз відбулося засідання РНБО під головуванням Президента, на рішення суду подано апеляцію. І все було б, напевно, добре, якби не стояла загроза, що за можливими наслідками другого туру президентських виборів, усі ці дії нинішньої влади на врегулювання ситуації можуть бути знівельованими. Це ще раз щодо небувало високої ціни нинішніх президентських виборів", - заявив народний депутат України Іван Рибак.         

1


КОМЕНТАРІ (3)

Це ж ваша влада п.Рибак довела до абсурду питання ПриватБанку. Що нема фахівців в НБУ, чи нема коштів, щоб найняти фахових правників і виграти суд у Коломойського? Чи можливо так "комусь" треба було? "Нєчєго пєнять на рожу, коль харя кривая..."

avatar

Юрій

19 квітня 2019 20:37

А це не провокація діючої влади, щоб додати своєму претенденту відсоточків в останню мить? Ще один тактичний хід. Суди ж підконтрольні Порошенку=Вайцману. Все йому підконтрольне і схоплене, хоча щойно в студії Суспільного він зарікався, що від тьми повноважень відмовився, таким чином скидав із себе відповідальність за все. В чому сила такого Гаранта?

avatar

Мигай

19 квітня 2019 23:22

Це у судді здали нерви, але я вірю що це нічого не міняє для суспільства, тому що люди уже президента Зе обрали ще в першому турі! Одне побажання новому, не звернути не тією дорогою, що було обіцяно, бо буде Біда!!! Бо ми вже на межі ніщити! 

avatar

Taras

20 квітня 2019 04:45