'Карпатський раж' вже цієї суботи на сцені чернівецького театру

"Карпатський раж" вже цієї суботи на сцені чернівецького театру

19.05.2022, 20:46

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської

21 травня, 17:30

Квитки - 140 - 170 грн

КАРПАТСЬКИЙ РАЖ
Авторка – Ольга Мацюпа

гуцульська чайна церемонія на 1 дію 18 плюс
(у виставі використовується ненормативна лексика)
Режисер-постановник, музичне оформлення – Дмитро Леончик
Художниця-постановниця – Євгенія Нагнибіда
Художник по світлу – Олександр Бабленюк
Консультант з музичного оформлення – Володимир Шнайдер
Репетиторка з пластики – Наталія Гоменюк
Звукорежисери – Сергій Рошка, Ігор Курилюк
Зав. художньо-постановочною частиною – заслужений працівник культури України Василь Губко
Помічниця режисера – Крістіна Пасер

Ролі виконують:


МИКОЛА – Андрій Топорівський, Валентин Багуляк
МАМА МИКОЛИ – заслужена артистка України Лариса Попенко
НАМІШКА – Мар’яна Тимчишин, Анна Малиш
АЛІНА – Ольга Кільчицька-Дудка
ІВАН ОМЕЛЯНОВИЧ – Назарій Кавулич
ЄНС – Вадим Глазнєв
ЛІСОРУБИ – Петро Мегера, Роман Фестрига, Степан Рихло, Валентин Багуляк, Андрій Топорівський

"Карпатський раж" за п’єсою Ольги Мацюпи "Екологічна балада". Вистава про вирубку Карпат. Про війну. Про героїв, які боронять нашу країну від ворога та про тих, хто наживається на війні. Про втрату контролю у боротьбі людського та “звіриного”. Про жагу людини до всього безмірного в передчутті можливих апокаліптичних наслідків.

Ідея п’єси виникла під час її подорожі в гори та підйому на Чорногору у серпні 2014 року. Саме тоді відбулась трагічна подія – «Іловайський котел». Місцеві жителі розповідали драматургині про те, що мафіозі-бізнесмени знищують ліси. У виставі йдеться про вирубку Карпат, про війну, про Героїв та тих, хто наживається на війні, пише Медіа агентство АСС.

Пити чи не пити, їсти чи не їсти? Молитись чи не молитись? Любити чи не любити? Мститися чи не мститися? Рубати чи не рубати? Існувати чи не існувати? Ось в чому питання.

"Карпатський раж" – безцеремонна “церемонія” заповнення внутрішніх пустот, прогалин та дефіцитів. Крайня спроба вижити у лютій природі, щоб любити та не любити.

P.S. Микола – народний майстер Гуцульщини, якому лісовоз перебив ноги. У Миколи є мама – побожна жінка. Вона дуже любить Миколу і дуже не любить Аліну та Намішку? Намішка – сусідська мала відьма. Вона любить Миколу і не любить Аліну?

Аліна – сестра Степана кращого друга Миколи.

Степан пішов на війну. Аліна дуже любить гроші та не любить Івана Омеляновича? Іван Омелянович – власник нелегального бізнесу і очільник відділу екології. Іван Омелянович не любить ліс та любить гроші Єнса?

Єнс – німець, екологічний експерт, бере кругляк. Єнс любить ліс-кругляк та не любить лісорубів? Лісоруби несамовито люблять рубати. Рубати любить несамовитих лісорубів. Несамовите “любити” рубає лісорубів. Хтось ввергнув камінь в Несамовите? Несамовите не любить камінь? Камінь любить Несамовите? Все. Зник центр, пропав у вихорі.

Про роботу Чернівецького обласного академічного муздрамтеатру в умовах війни та про майбутню прем'єру розповів директор театру Юрій Марчак. Відомо, що в перші тижні масштабних бойових дій в Україні працівники театру займались волонтерством і лише згодом змогли повернутись до своєї професійної діяльності.

«З початку широкомасштабної війни колектив театру займався волонтерством, три тижні ми працювали у різних точках міста та області для переселенців. Після чого, з 14 квітня, ми вже розпочали свою репертуарну афішу у тих рамках, в яких ми маємо змогу працювати на сьогодні. Для цього нам потрібно було обрати безпечні місця схову для людей на час повітряної тривоги, отримати дозвіл від управління культури Чернівецької ОВА. На сьогодні ми працюємо у своєму ритмі, початок прем'єрних вистав у нас о 17.30. Звичайно, ми готуємо нові прем’єри, йде до завершення театральний сезон і знову вже вкотре не відбувається фестиваль «Золоті оплески Буковині», який був попередньо призначений на травень, проте з відомих обставин його знову перенесли. Вже 21 травня відбудеться прем’єра «Карпатський раж». Це дипломна робота Дмитра Леончика», - розповів Юрій Марчак.

Більше про прем'єру

Прем'єра вистави була запланована ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну, каже режисер-постановник Дмитро Леончик. Тому відбулась додаткова робота над постановкою: змінювали акценти, «згладжували» гострі кути.

«Наразі акценти змінились, загострились – тому ми завжди підтримували зв’язок з авторкою п’єси. Ми переписували деякі моменти, дописували, уточнювали, змінювали. Ми намагались надати глядачу можливість зробити висновки самостійно, розмивали фон, залишали місце для роздумів. Назва вистави - «Карпатський раж». Раж - це безконтрольний стан, несамовитість, стан в якому людина робить різні несподівані речі. Не буду забігати наперед, але у виставі будуть і несамовиті, і несамовитість. Також червоною ниткою через сюжет проходить тема вирубки карпатських лісів», - розповів про виставу режисер-постановник.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com


Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском.

1