Конституційний суд, наплювавши на Основний закон, пішов на поводу в політичної доцільності, - думка

Конституційний суд, наплювавши на Основний закон, пішов на поводу в політичної доцільності, - думка

20.06.2019, 20:30

Конституційний Суд визнав конституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

Офіційне повідомлення з’явилося на сайті суду.

В КС зазначили, що через відсутність чітких законодавчих норм виник конституційний конфлікт між президентом та Верховною Радою щодо підстав дострокового припинення повноважень, який не має правового вирішення, так як Конституція "не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій депутатських фракцій у Верховній Раді України".

"Конституційний Суд України констатував, що розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України", - сказано у повідомленні.

Рішення КС не може бути оскаржено. У голосуванні взяли участь 16 суддів.

- Сьогодні Конституційний суд, не читаючи Конституції, пішов на поводу в політичної доцільності. Це - машина часу. Те саме відбувалося в 2010 році. Тоді під тиском Януковича Конституційний суд, наплювавши на Основний закон, створює так звану коаліцію «тушок», а після того він взагалі без волі українського народу змінює українську Конституцію. В майбутнє закладена бомба - для наступного парламенту, для чинного президента... - прокоментував рішення суддів Арсеній Яценюк. 

1


КОМЕНТАРІ (1)

Визначальне право вибирати своїх представників у Верховну Раду належить українському народу !!! І конституційний Суд України абсолютно правий. Рівень довіри до нинішньої ВР надзвичайно низький. І не Яценюку, Турчинову, Авакову, Пашинському, Порошенко вирішувати долю українського народу. Хватить ! Вже раз на крові українських громадян дорвалися до кормушки!

avatar

громадянин України

21 червня 2019 10:39