Козак радить максимально використати бабине літо для пришвидшення скандального будівництва

Козак радить максимально використати бабине літо для пришвидшення скандального будівництва

13.10.2013, 00:32

Голова райдержадміністрації Василь Козак провів чергову робочу нараду на будівництві районного будинку культури за участю заступника голови райдержадміністрації Петра Бескупського та представників підрядної організації. Про це повідомляє сайт ОДА. 

«Необхідно використовувати погожі дні для максимального виконання будівельних робіт», - наголосив Василь Козак, вислухавши звіт представника організації, яка забезпечує будівництво районного будинку культури. Під час зустрічі також було обговорено обсяги запланованих робіт та внесено деякі корективи до Проекту.

На даний час на об’єкті вже здійснено роботи з електрифікації, збудовано 87 кв. м перегородок І, ІІ та ІІІ поверхів, здійснено цегельну кладку стін І поверху, проведено штукатурні та оздоблювальні роботи на близько 200 кв. м поверхонь, здійснено укріплюючи роботи. Проведено значний обсяг земляних підготовчих робіт. Найближчим часом заплановано завершити штукатурні роботи І поверху та розпочати внутрішні роботи ІІ поверху приміщення.

Оглянувши об’єкт, учасники наради виробили спільний план дії та окреслили першочергові завдання щодо проведення подальших будівельних робіт.

Раніше ми повідомляли: 

РАЙбудинки культури на Буковині, або почім «мебля» для народу

Народний депутат України Максим Бурбак подав депутатський запит до Генерального прокурора України стосовно доцільності будівництва районного будинку культури в місті Сокиряни Чернівецької області.

- Кілька разів я приходив на засіданні комісії з тендерних закупівель щодо будівництва клубу в Сокирянах, - розповідає Максим Бурбак. - Двічі засідання переносились. Бо вони не хочуть, щоб всі знали. Але про цей об'єкт має знати вся Україна. Наші депутати їздили в Сокиряни і там є діючий клуб. На що витрачати 60 мільйонів? Тому я звернувся з запитом до прокурора щодо доцільності будівництва клубу. Сам проект сирий. Ми розуміємо, що сам тендер готується під когось.

Управління капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації 6 серпня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Будмонтажсервіс 1» на будівництво районного Будинку культури в м. Сокиряни за 55,90 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Будинок культури з кінозалом і концертним залом на 500 місць повинні збудувати до кінця наступного року.

Засновниками фірми «Будмонтажсервіс 1» є депутат Чернівецької облради від Партії регіонів Олександр Гандзюк, член постійної комісії ради з питань будівництва та архітектури, а також його син Андрій Гандзюк. Статутний фонд фірми, зареєстрованої у Новодністровську (Чернівецька обл.), складає 60,50 тис грн. За даними «ВДЗ», вигравати тендери фірма почала у жовтні 2010 р., з того часу отримала замовлень на 230,30 млн грн.

Єдиним конкурентом фірми була ще одна новодністровська фірма – ТОВ «Антикор Плюс» Алли Рябої і Людмили Мацак. Фірма почала вигравати тендери наприкінці 2011 р., усі підряди отримувала від «Укргідроенерго» на ремонтні роботи, загалом за півтора роки отримала замовлень на 8,41 млн грн.

Нагадаємо, Будинок культури в Сокирянах почали зводити ще у 1987 р., однак будівництво завершене так і не було. У 2010 р. Сокирянська РДА повідомила, що будівництво відновлять і приблизна вартість всіх робіт складе понад 28 млн. грн. Однак основні роботи так і не замовили, натомість у 2011 р. провели тендер на першочергові заходи щодо відновлення спроможності несучих конструкцій Будинку культури. Підряд вартістю 8,50 млн грн. тоді отримав той самий «Будмонтажсервіс 1». Наприкінці 2012 року прес-служба Чернівецької ОДА заявила, що кошторис будівництва виріс до 60 млн грн.

Начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Валерій Карвацький повідомив, що будівництво на 100% фінансується «Укргідроенерго», яке будує Дністровську ГАЕС.

На черговому понеділковому брифінгу голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва chas.cv.ua  у нього запитав, чи не є корупцією те, що багатомільйонні тендери, які проводить управління капітального будівництва (очолює депутат-регіонал Карвацький), виграють фірми, директорами яких є депутати-регіонали.

Ось що відповів Михайло Папієв:

— Сам начальник управління не є членом тендерного комітету (і це правда, але пан Папієв замовчує, що там чи не всі – підлеглі Карвацького, - ЧАС). Тобто там абсолютно інша процедура. Там абсолютно інші діють закони, — сказав голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв і для прикладу навів донецьку фірму, яка робить міст в Атаках. – Вона виграла тендер (насправді ж той тендер провели за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника», посилаючись на нагальну необхідність, — ЧАС). В аналогічний спосіб ті, хто подає найкращі пропозиції, які відповідно до закону є конкурентоздатними по ціні, по термінах виконання робіт, вони виграють. Я гордий тим, що по факту виходить так. І воно об’єктивно. Що сьогодні будівельні фірми, виробничі фірми вони сьогодні представлені якраз членами Партії регіонів. На відміну від того, що нашими опонентами представлені в основному торгівельні фірми, горілкою торгуючі фірми там. Ще там якісь. Але це їхнє право. Так воно все стається і тендери виграють ці фірми.

Залізобетонна логіка керівника області. Запитань більше немає.

1