У Чернівцях ратуша притримує людські гроші для Фірташа

У Чернівцях ратуша притримує людські гроші для Фірташа

12.11.2021, 12:46

Такий висновок, зокрема, можна зробити зі слів заступника Чернівецького міського голови Євгена Маховікова. У програмі #ShpaltaTalks головний редактор «Шпальти» Олександр Докієн поспілкувався із заступником чернівецького міського голови Євгенієм Маховіковим. Посадовець розповів про використання комунального майна, тендери та міський бюджет.

Розповідаючи про наповнення міського бюджету, посадовець, наприклад, розповів, що "цього року ми дуже ретельно підходили до витрат, оскільки розуміли, що буде складна ситуація восени. Бачили, як зростають ціни на енергоносії, тож економили, де могли".

Одна з причин, через яку Чернівці тримають чималі кошти на депозиті, а не використовують їх для потреб чернівчан, теж пов'язана з темою енергоносіїв. "Наприклад, нині є коливання з тарифами, коли ми не можемо не профінансувати Теплокомуненерго, - сказав пан Маховіков. - Ми говорили, що під час повернення до старого тарифу Теплокомуненерго буде потребувати плюс 200 млн грн. Це різниця між старим і реальним економічно обґрунтованим тарифом.  Крім того, на сесії у листопаді плануємо виділити допомогу цьому підприємству та Водоканалу у розмірі 70 млн грн — разово, раптово. Ці гроші треба мати. Якщо ми плануємо великі витрати, нам треба акумулювати фінансовий ресурс".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близький буковинцям Фірташ у першій десятці: "золота сотня" найбагатших українців за рік подвоїла свої статки

"Чернівцігаз" готує чергове велике здирництво з буковинців у піку Зеленському і його меморандуму?

На Харківщині СБУ чомусь інакше реагує на свавілля газового монополіста щодо людей, ніж у Чернівцях і на Буковині

"Нам не вибратися із олігархічної дупи, хоч би що нам обіцяли": передвиборча обіцянка "Слуги народу" Олени Лис захистити чернівчан від свавілля газового монстра так і залишилася на папері (ОНОВЛЕНО)

КОМЕНТАР BUKNEWS:

Приватне акціонерне товариство "Чернівцігаз", яке пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем, попри надзвичайну ситуацію в енергетичному секторі держави, не відмовилося від отримання надприбутків. Нагадаємо, перед початком опалювального сезону виконком Чернівецької міської ради вирішив віддати 20 мільйонів гривень з міського бюджету на погашення заборгованості "Чернівцітеплокомуненерго" за розподіл газу цій приватній компанії, замість того, щоб модернізувати власне комунальне підприємство "Чернівцітеплокомуненерго". На пресконференції у мерії Горда з "Чернівцігазу" ледь зі штанів не вистрибував з радості, що вперше, як він сказав, за останні десять років отримав усе готове на блюдечку. Хоча й Каспрук його насправді ніколи не ображав і справно віддавав Фірташу сотні мільйонів гривень з кишені чернівчан. Вже зараз можна прогнозувати, що частина коштів із заявлених 200-250 мільйонів гривень для покриття різниці в тарифах, в тому числі за так званий розподіл газу, на цей опалювальний сезон з бюджету Чернівців транзитом перекочує у кишені власника  "Чернівцігазу". А чернівчани ні фіндопомоги від міського бюджету не отримають, ні відремонтованої інфраструктури не матимуть. У виграші знову опиниться тільки газовий монстр. Власне так, як це зазвичай є в Україні, коли моноплісти і ті, хто сидить на бюджетних потоках, тому ж водоканалі,  паразитують на людських ресурсах.

"Ключова відмінність олігархів від великих бізнесменів — застосування політичного впливу заради власного збагачення: втручання у державні рішення, паразитування на бюджетних грошах, встановлення правил гри, вигідних лише їм, - пояснює журналістка Юлiя Самаєва Редакторка відділу економіки ZN.UA. - Монополізація цілих секторів, обмеження конкуренції, пільги та преференції, контроль над роботою держкомпаній  це наше сьогодення. Олігархи, більшість з яких набули цього статусу ще за часів пізнього Кучми, спокійно пережили всіх його наступників, швидко адаптуючи під себе кожну нову владу в країні.

У матеріалі "Осінь олігархів" Юлія Самаєва розповідає на прикладах, як насправді почувається в Україні той самий Фірташ, з яким нібито вкотре бореться влада. Віденський в’язень і офіційно підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ продовжує заробляти на Україні в розпал деолігархізації. Навесні цього року компанія Фірташа «ЙЕ енергія», яка займає домінуючу позицію на ринку постачання газу для населення, придбала в «Нафтогазу» найбільші його обсяги (6 млрд кубометрів) за найнижчою ціною. Компанія мала б постачати цей дешевий газ населенню впродовж року за фіксованим тарифом, але «Нафтогаз» «забув» прописати ці деталі в контракті. І, отримавши найбільший обсяг найдешевшого газу, постачальник Фірташа продавав цей газ не тільки споживачам, а й промисловості, звісно, не за фіксованими, а за ринковими цінами. І замість того, щоб розірвати підписану угоду хоча б на підставі тих-таки санкцій, «Нафтогаз», Міненерго, НКРЕКП та інші причетні взялися шукати «оптимальний підхід до забезпечення газом побутових споживачів», ну щоб дати Фірташеві ще трохи підзаробити".

1