Максим Бурбак шукає механізми доплати медсестрам, щоб вони могли надавати допомогу людям у селах

Максим Бурбак шукає механізми доплати медсестрам, щоб вони могли надавати допомогу людям у селах

21.06.2019, 13:50

Народний депутат України Максим Бурбак звернувся до Кабінету міністрів України з проханням врегулювати питання щодо можливості доплати зарплати медсестрам з вільних коштів ОТГ.  

- Вже неодноразово наголошував, що медичну реформу треба впроваджувати зважаючи на специфіку розташування населених пунктів та вікових категорій населення, які там проживають. Є села, де проживають переважно люди літнього віку і з інвалідністю. У таких селах без медсестер не обійтися. Разом з тим, ОТГ можуть доплачувати заробітну плату медикам. Наприклад, у Вікнянській ОТГ до цього готові. Треба лише прийняти рішення . Сьогодні мій відповідний депутатський запит був спрямований до Кабінету міністрів.

Вирішити це питання Максима Бурбака просили його виборців на 204-му виборчому окрузі. Окрім письмового звернення до Кабміну, парламентр озвучив дану проблему також на засіданні Погоджувальної ради в парламенті. 

 КОМЕНТАР BUKNEWS:

На зустрічі із Максимом Бурбаком мешканці сіл і поселень його виборчого округу часто приходять щойно полишивши господарські справи. Чимало із них – це люди праці, які не з газет чи книжок обізнані з тим, яким важким і виснажливим є селянський труд. Такі співрозмовники часто нарікають на те, що працюють вони багато, роки йдуть, а нічого доброго у їхньому житті не трапляється. Дехто, у пошуках заробітку, поїздив світами.  І теж не з чужих вуст знає, яким гірким може бути хліб на чужині. Бюджетники і пенсіонери нарікають на низькі зарплати і пенсії, відсутність лікарів, поштарів, нормальної соціальної інфраструктури в селі. До такого депресивного стану ці громади точно йшли не одне десятиліття. Приїзд народного депутата до такого поселення часто єдина можливість для людей висловити всі свої біди, поскаржитися, попросити допомоги.

Пів року на окрузі

Максим Бурбак єдиний голова парламентської фракції, який потрапив до Верховної Ради України не за закритим партійним списком, а саме як депутат-мажоритарник. Обираючи Бурбака, люди голосували не за його політичну силу, а за нього особисто. І він як ніхто інший знає справжні потреби конкретних людей, бо не може обмежитися вирішенням тільки загальних політичних питань, як можуть собі дозволити решта голів фракцій. Повністю виконавши програму з якою йшов на вибори 2014 року, політик оголосив про намір знову балотуватися до парламенту. Цього разу, як самовисуванець, щоб у своїх діях не бути зв'язаним політичними питаннями. А власні  досвід і знання того, як фунціонує державний механізм, поставити на службу  людям свого округу.   

Загалом цілих пів року з п’яти депутатської каденції він провів у поселеннях свого виборчого округу, приймаючи людей і вирішуючи їхні нагальні питання. Бо після підготовки і ухвалення законів, вирішення загальнодержавних питань, які в Україні не вирішувалися десятиліттями, керівництва другою за чисельністю фракцією, дисципліновано відвідавши всі сесійні засідання парламенту і свого профільного комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю зустрівся з ветеранами Афганістану, озвучивши запити прем’єр-міністру і міністрам під час «години запитань» до уряду, поспішав з Києва не додому у Чернівці, а одразу на свій округ з єдиною метою: обговорити з головами ОТГ і сільрад, мешканцями округу чим він іще, як парламентар, може посприяти у ремонті конкретної лікарні, школи, дитячого садка…  

Правда про життя громад – не з екрана телевізора

Яким є справжнє життя громад в Чернівецькій області, якими проблемами і сподіваннями живуть їхні мешканці Максим Бурбак також знає не з екрана телевізора. За останні п'ять років йому довелося часто самотужки тягнути роботу і голови ОДА, і голів РДА, і навіть окремих сільських голів. Через Клішківці; до Вікна і Юрківців - скрізь потрібні дороги; у Розкопинцях – захист від повені; у  Вікнянській ОТГ – відновлення моста; в селах Онут, Брідок, Самушин, Мосорівка і повсюди по округу - врегулювання виплати зарплат молодшому медичному персоналу, який надає першу медичну допомогу пенсіонерам; у Кельменцях, Хотині, Зеленій люди хочуть дочекатися води у власних оселях, усюди виробники потерпають від змови монополістів, які  збивають закупівельні ціни на м’ясо худоби чи яблука, актуальним є збереження мережі залізничних станцій і пасажирських поїздів. Так багато треба зробити, це крім загальнодержавних справ, від яких залежить життя кожного громадянина, що п’яти років для цього точно замало.

Наслідком кожного такого спілкування, а за відсутності народного депутата у людей завжди є можливість звернутися зі своїм питання до працівників його приймальні, стають конкретні доручення помічникам, проекти законів і постанов уряду, депутатські звернення і запити до посадовців усіх рівнів, матеріальна допомога і допомога на лікування тощо.  Кожен особисто, не раз і не два, міг пересвідчитися, як після тижня проведеного на окрузі, Бурбак з найвищої у країні трибуни озвучував не політичні питання, а проблеми своїх виборців.  І не просто озвучував, а реально їх вирішував. Народний депутат-мажоритарник скрізь встигав, його на всіх і все вистачало.  Ще довго по тому, як перемогла Революція Гідності, Бурбак просипався вдосвіта і починав працювати. Як заступник коменданта Майдану, свого часу, чергував уночі і відтоді відвик довго спати. 

Далеко не кожний, насправді, готовий до такої роботи. Відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, який балотувався до парламенту в 2006 році по мажоритарному округу, зізнався на зустрічі у Чернівцях: чого він не побажає навіть ворогу, то це бути народним депутатом-мажоритарником. Настільки важкою і виснажливою, а часто, на жаль, і невдячною є ця праця.  Максима Бурбака робота в окрузі, спілкування з цікавими людьми, навпаки окрилюють.

Важливим інструментом вирішення проблем людей у руках досвідченого Бурбака є його ділові стосунки з міністрами і посадовцями. Можна скільки завгодно нарікати на негаразди, але якщо проблема не набуде вигляду парламентської чи урядової постанови, запиту, звернення, то вирішити її точно не вдасться. Після зустрічей з виборцями Бурбак йде з їхніми справами до міністрів і просить, переконує, вирішує, допомагає, сприяє. Дай Боже, щоб він виявився не останнім народним депутатом, якого мешканці Хотинського, Сокирянського, Кельменецького, Заставнівського районів взагалі бачили у своїх селах.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Бурбаку аплодують і за що очорнюють одночасно? (ОНОВЛЕНО)

Бурбак з тих, хто забезпечує людей вудкою

1