Михайлішину не помогли ні Руснак, ні Сарафінчан: агітуючи сам за себе він порушив закон, - рішення суду

Михайлішину не помогли ні Руснак, ні Сарафінчан: агітуючи сам за себе він порушив закон, - рішення суду

06.09.2012, 01:49

Секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, який одночасно з виконанням своїх посадових обов’язків активно балотується до Верховної Ради України по мажоритарному округу №201, вкотре порушив Закон України “Про вибори народних депутатів”. Під час щорічної конференції працівників педагогічних закладів міста 29 серпня 2012 року він проводив незаконну агітацію за себе під час свого виступу перед освітянами.

Такі дії пан Михайлішин, мабуть,  вважає цілком нормальними. Бо Закон України «Про вибори народних депутатів», є законом для всіх, крім представників Партії регіонів. Вже не вперше Віталій Михайлович порушує його і активно використовує адміністративний ресурс, агітуючи за себе при першій-ліпшій нагоді. От і на щорічній конференції освітян він не пропустив можливість повторити, що «кращого народного депутата чернівчанам не знайти».

Тому кандидат в народні депутати від Об’єднаної опозиції “ВО Батьківщина» Максим Бурбак звернувся до Чернівецького окружного суду з відповідною позовною заявою – «зобов’язати  кандидата в народні депутати України Віталія Михайлішина утриматися від використання ресурсів за місцем роботи – конференцій, службових, виробничих  нарад, зборів колективів для проведення своєї передвиборчої агітації». Факт таких дій зафіксовано та оприлюднено Громадянською мережею «Опора». Такі дії можна трактувати як порушення частини 21 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», - повідомили BukNEWS у прес-центрі регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції «ВО Батьківщина».

 Суд, який тривав два дні, сьогодні виніс рішення, яким частково задовільнив позов Максима Бурбака. Зокрема, постановив «визнати протиправними дії кандидата в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №201 Михайлішина  Віталія Михайловича щодо здійснення передвиборчої агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року».

 Отже, суд таки визнав дії секретаря міської ради Віталія Михайлішина протиправними. Прикро, що суд   не заборонив йому і надалі агітувати за себе ще раз, використовуючи адміністративний ресурс, перебуваючи під час передвиборчої кампанії на посаді секретаря міської ради.

 Об’єднана опозиція натомість буде постійно спостерігати за будь-якими проявами порушень передвиборчого законодавства з боку провладних кандидатів, які використовують своє службове становище.

ОПОРА: суд визнав агітацію Віталія Михайлішина на конференції освітян незаконною

Сьогодні, 5 вересня 2012 року, Чернівецький окружний адміністративний суд своєю постановою визнав протиправними дії кандидата в народні депутати України Віталія Михайлішина щодо здійснення передвиборної агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

Цитата з Постанови суду (копія постанови додається): "На думку суду, в ході передвиборної кампанії будь-які оприлюднені матеріали поєднані з інформацією про вибори, обрання того чи іншого депутата, мають розцінюватись в якості передвиборної агітації, якщо вони проголошені в строки виборчої кампанії, містять відомості про вирішення тих чи інших проблем, відстоювання інтересів певної верстви населення (виборців), і тим самим спрямовані на формування думки про покращення умов роботи, проживання, і т.і. в разі обрання певного кандидата депутатом. Саме тому Законодавець визначив, що передвиборна агітація це - здійснення будь-якої діяльності. В даному випадку така діяльність в діях відповідача на думку суду, виражена в його промові з метою спонукання виборців голосувати саме за нього, як особи, яка виконає взяті перед цими виборцями зобов’язання.... суд вважає, що промова кандидата в депутати Михайлішина В.М. по своїй суті і змісту являється нічим іншим, як передвиборною агітацією, ... ... приміщення використовувалось кандидатом в депутати Михайлішина В.М. як об’єкт за місцем роботи під час виконання своїх службових обов’язків ..."

Нагадаємо, що 29 серпня ОПОРА оприлюднила відео, на якому Віталій Михайлішин агітує за себе на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року: http://www.youtube.com/watch?v=PGrOa_dGVm0

На основі цього відео кандидат у народні депутати України Максим Бурбак (Об’єднана опозиція) 3 вересня 2012 року звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду із позовною заявою з проханням:

1. Встановити неправомірними дії кандидата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича щодо здійснення передвиборчої агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

2. Зобов’язати кандидата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича утриматися від використання ресурсів за місцем роботи – конференцій, службових, виробничих нарад, зборів колективів для проведення своєї передвиборчої агітації.

Суд частково задовольнив позовні вимоги: визнав дії кандидата в народні депутати Віталія Михайлішина протиправними (частина перша позовних вимог), але відмовив у тому, щоб зобов’язати його утриматися надалі від використанням ресурсів за місцем роботи (частина друга позовних вимог). Тому що суд не може заборонити те, що і так заборонено законом - а позивач не надав докази того, що Віталій Михайлішин має намір вчиняти такі дії у майбутньому.

Скоріш за усе, Віталій Михайлішин буде оскаржувати це рішення до Вінницького апеляційного адміністративного суду, на це у нього є два дні.

1