На Буковині перевищена норма завантаженості лікарняних ліжок  для пацієнтів з коронавірусом – МОЗ

На Буковині перевищена норма завантаженості лікарняних ліжок для пацієнтів з коронавірусом – МОЗ

07.04.2021, 16:41
Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл карантинних зон. Показник госпіталізацій хворих із COVID-19 перевищено у 21 регіоні та в Києві, на червоному рівні знаходяться столиця та 10 областей. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дані МОЗ.

Згідно з ними, у червоній зоні перебувають Київ, Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернігівська, Чернівецька області.

Показник госпіталізацій вище за визначений - 60 на 100 тис. населення - у 22 регіонах - Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

При визначеному показнику рівня госпіталізацї - 60 на 100 тис. населення - у Києві цей показник станом на 6 квітня становить 113,5. Зайнятість ліжок з киснем в Києві станом на 6 квітня при визначеному показнику 65% становить 82%.

Найвищий показник госпіталізацій станом на 6 квітня у Хмельницькій області - 129 на 100 тис. населення, у Вінницькій області - 102,1 на 100 тис. населення, у Житомирській області - 113, Миколаївській області - 113,6, Чернігівській - 108,2.

Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом на 6 квітня у Житомирській області - 71,8%, Київській - 78%, Львівській - 73,7%, Миколаївській - 73,7%, Одеській - 70%, Сумській - 67,5%, Хмельницькій - 69 (при визначеному показнику 65%).

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів встановив індикатори, за якими місцеві комісії ТЕБ і НС можуть вводити додаткові обмеження у помаранчевій зоні епідемічної небезпеки.

Згідно з документом, підставою для впровадження додаткових обмежень визначені наступні ознаки:

  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх 7 днів на території окремої територіальної громади перевищує 70;
  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх 7 днів перевищує кількість випадків за аналогічний період на 50% та більше.

Якповідомлялося, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менше 50% епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий - попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.

Червоний рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набуває чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів поспіль.

1