На Буковині сьогодні Рош а-Шана - єврейський Новий рік

На Буковині сьогодні Рош а-Шана - єврейський Новий рік

16.09.2012, 15:52

Цьогоріч святкування Нового року єврейської громади припадає на 16 вересня 2012, традиційно воно продожується кілька днів. Головний рабин Чернівців та Чернівецької області Менахем Мендель Гліцнштейн запросив журналістів до синагоги, щоб ознайомити з традиціями, значенням та законами Рош а-Шани.

Рош а-Шана єврейський Новий рік, який святкують два дні поспіль з новолуння осіннього місяця (тишри) за єврейським календарем, зазвичай це припадає припадає на вересень або жовтень. З цього дня розпочинається відлік нового єврейського року.

У перший вечір Рош а-Шана прийнято вітати один одного бажаючи бути вписаним в «Книгу життя». Під час святкової трапези прийнято їсти хліб, над яким було вимовлено благословення, з медом, щоб прийдешній рік був солодким; існує також звичай на Рош а-Шана їсти яблука з медом. Також на святковому столі обов"язково має бути риба, і починати її їсти треба з голови, щоб бути головою у всьому.

Подібно всім єврейським святам, цей день проводять у молитві. Молитви, що читаються в Рош а-Шана, повинні утримувати десять біблійних текстів, згадуючи Бога як царя, як знаючого все, і десять текстів, в яких згадується шофар (баранячий ріг), один з істотних атрибутів святкування Рош а-Шана.

Цю дія пояснюють, як виклик на Божественний суд і як заклик до покаяння.

Генрієтта Беух. Телеканал «Чернівці

Фото: Ніколає Гаука

1