На Буковині  двоє братів-хакерів зламали 1,5 млн облікових записів користувачів з різних країн світу і 'заробили' на продажі даних мільйон гривень

На Буковині двоє братів-хакерів зламали 1,5 млн облікових записів користувачів з різних країн світу і "заробили" на продажі даних мільйон гривень

14.05.2020, 21:53

Конфіденційну інформацію акаунтів чоловіки збували на закритих форумах. Встановлено, що від їхньої злочинної діяльності постраждало понад 1,5 мільйона осіб у різних країнах світу.

Кіберполіцейські Чернівецької області спільно зі слідчими, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрили двох братів, які за допомогою шкідливого програмного забезпечення втручалися в роботу автоматизованих систем.

Встановлено, що програма підбирала логіни та паролі до облікових записів популярних у всьому світі Інтернет-ресурсів. Далі отримані файли з конфіденційною інформацією зловмисники збували на закритих хакерських форумах, а також у месенджерах. Крім цього, з акаунтів, що мали активний грошовий баланс, частково виводили кошти на підконтрольні банківські рахунки.

Правоохоронці провели обшуки. Попереднім оглядом вилученої комп’ютерної техніки виявлено 55 тисяч файлів, на яких знаходиться більше 1,5 мільйона облікових записів громадян різних країн світу.

За попередній рік від злочинної діяльності фігуранти «заробили» близько мільйона гривень.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження за ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

1