На Буковині з'явилися прихильники федералізації України

На Буковині з'явилися прихильники федералізації України

08.06.2019, 08:44

За минулі п'ять років в області не стільки додалося прихильників федералізму, скільки поменшало тих, хто боїться відповідати на це питання чесно.

Якщо у грудні 2014-го ніхто (!) з опитаних не підтримував ідеї федералізації, то у квітні 2019-го одразу 6,5% респондентів заявили, що хочуть бачити Буковину суб'єктом майбутньої федерації. Експерти, як розуміються на специфіці регіону, вважають, що за минулі п'ять років в області не стільки додалося прибічників федералізму, скільки зменшилося тих, хто боїться відповідати на це питання чесно. 2014-го прихильність ідеї федералізації могла сприйматися як підтримка сепаратизму. Адже війні на Сході країни передували мітинги, учасники яких під російським триколором вимагали від Києва перейти до федеративного устрою України.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. За їхніми словами, помітно збільшилася в Чернівецькій області кількість тих, хто виступає за розширення повноважень місцевого самоврядування й одержання більшої бюджетної самостійності у рамках нехай унітарної, але децентралізованої України. 

"П'ять років тому тільки 20,8% респондентів виступали за таке майбутнє Чернівецької області, а 69,7% — бачили його у складі унітарної України в рамках чинної Конституції. Але у квітні 2019 р. настрої змінилися. І як! Кількість перших збільшилася майже в 2,5 разу (49,5%), а других скоротилося вдвічі (32%). Експерти пов'язують це з тим, що прагнення буковинців до розширення прав дотаційного регіону посилилося разом з успіхами децентралізації в області, коли громади активно використовують кошти, що в них з'явилися, для реалізації місцевих соціальних та інфраструктурних проектів", — зазначають оглядачі.

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA

1