На Харківщині СБУ чомусь інакше реагує на свавілля газового монополіста щодо людей, ніж у Чернівцях і на Буковині

На Харківщині СБУ чомусь інакше реагує на свавілля газового монополіста щодо людей, ніж у Чернівцях і на Буковині

20.10.2021, 09:44

Служба безпеки України розслідує обставини відключення газу в селі Благодатне Харківської області напередодні опалювального сезону. Жителі села майже на тиждень залишилися без газу, через що два дні поспіль тимчасово перекривали трасу на в'їзді до Харкова в районі Дробицького Яру. Про це інформує прес-служба відомства 19 жовтня.

В СБУ відзначили, що після втручання правоохоронних органів і місцевої влади, газопостачання в село відновили 17 жовтня.

 Як зазначає відомство, відключення відбулося нібито під виглядом ремонтних робіт, що могло дестабілізувати ситуацію в регіоні. Після інциденту влада вимагала жителів підписати договір на послугу з обслуговування внутрішньобудинкових систем, якої раніше не існувало. Така послуга обійшлася б бюджету кожної сім'ї в 1200-1800 грн додаткових витрат в рік.

 "Користуючись монопольним становищем і гострою потребою населення в газі на початку опалювального сезону, жителі села були поставлені в безвихідне становище", - йдеться в повідомленні.

В діях працівників підприємства вбачаються окремі ознаки дій, передбачених ст. 109 КК (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Керівництво компанії "Харківгазу" заперечує інформацію про підняття тарифів. За версією підприємства, планувалося 11 жовтня провести ремонтні роботи та газорегуляторних пунктах в с. Благодатне, Чугуївського району. Однак невстановлені особи заблокували проведення робіт, через що 200 жителів опинилися без доступу до газу. 16 жовтня ремонтні роботи вдалося відновити, однак невідомі особи почали підбурювати жителів не надавати доступ працівникам газової компанії в домоволодіння.

В СБУ відзначили, що "Харківгаз" на 95,5% є приватною компанією, яка самостійно формує ціни на свої послуги.

Раніше повідомлялося про те, що в місті Лозова Харківської області сталася надзвичайна ситуація - без газу залишилася 191 багатоповерхівка, після того, як невідомі перекрили газопровід високого тиску.

ПО МАТЕРIАЛАМ: SBU.GOV.UA

 

КОМЕНТАР BUKNEWS:

Нічого не нагадує? А тепер згадайте, скільки разів "Чернівцігаз" відключав цілі будинки у Чернівцях і населені пункти в області, упокорюючи людей і змушуючи підписувати аналогічний договір. Або шантажуючи владу, з вимогою платити додаткові мільйони на ремонт труб. І ялову реакцію, або найчастіше відсутність будь-якої реакції, з боку місцевих правоохоронців і місцевої влади на дії "терориста", який фактично брав у заручники великі групи людей. СБУ у Харкові, чомусь, зважила на те, що "така послуга обійшлася б бюджету кожної сім'ї в 1200-1800 грн додаткових витрат в рік". На Буковині ж керівники найчастіше кидали своїх виборців наодинці з шантажистом. Виходить на Харківщині силовики і влада справді стоять на сторожі людей, які їх утримують, а на Буковині є додатком гаманця знахабнілого монополіста?

1