На Кіцманщині зареєстровано спалах гострих кишкових інфекцій

На Кіцманщині зареєстровано спалах гострих кишкових інфекцій

22.08.2013, 04:10

За інформацією головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області, в селі Шипинці Кіцманського району зареєстровано спалах гострих кишкових інфекцій.

Так, 18 серпня Кіцманським міжрайонним управлінням Держсанепідслужби було отримано чотири термінових повідомлення з попереднім діагнозом харчова токсикоінфекція та гострий гастроентероколіт. Як з’ясувалося, погіршення стану здоров’я людей пов’язане з вживанням їжі під час поминального обіду 17 серпня за участі 80 осіб.

Працівники відділу держсанепіднагляду Кіцманського міжрайонного управління Держсанепідслужби області оперативно позапланово перевірили кафе, в якому обідали пацієнти, і, за її результатами, виявили порушення норм санітарного законодавства: тут були відсутні дезінфікуючі та миючі засоби, технологічний інвентар не промаркований, столи покриті клейонкою, що заборонено. Окрім цього, у меню поминального обіду були включені страви замовника, що також неприпустимо.

При лабораторних дослідженнях змивів, відібраних в кафе, були знайдені бактерії групи кишкової палички.

18 серпня проведено подвірні обходи з метою активного виявлення хворих, а також медичне спостереження за особами, що мали ризик одночасного інфікування. За попереднім висновком епідеміологічного розслідування та бактеріологічних досліджень, що ще тривають, можна припустити, що передача інфекції відбулась на контактно-побутовому рівні.

Захворювання людей, очевидно, спричинено залученням до приготування страв, до того ж принесених в кафе замовником, випадкових осіб, а також недотриманням правил особистої гігієни під час приготування їжі.

Станом на сьогодні, 21 серпня, в стаціонарі районної лікарні, окрім захворілих, перебуває ще 13 осіб, які відносяться до групи ризику за віком та наявністю супутніх захворювань. Проведення комплексу протиепідемічних та профілактичних заходів триває.

1