Наші двадцять

Наші двадцять

24.08.2011, 22:37

Останнім часом пожвавилися і зміцніли стосунки Чернівецької області і округу Швабія (Німеччина). Співпраця в культурній області є особливо важливою, адже мова мистецтва не потребує перекладу, а втілення людських емоцій в творчості є зрозумілим людям різних національностей. Тому проведення виставки творів сучасних буковинських митців в замку Хьохштедт поблизу старовинного міста Аугсбург в березні 2011 року і нинішня виставка в Художньому музеї є надзвичайно важливим кроком у співпраці між народами Німеччини і України.

Сьогодні Україна святкує 20-річчя своєї незалежності, тому виставку своїх творів художники Чернівецької області присвятили ювілейній даті в історії молодої держави. Символічно, що в виставці беруть участь 20 сучасних буковинських художників. Метою виставки є представлення на суд глядача всього розмаїття мистецького процесу на Буковині за останні 20 років, показ різних жанрів, стилів, творчих манер митців. Експозиція знайомить з основними тенденціями творчості митців краю наприкінці 20 – на початку 21 ст. Палітра художніх пошуків і уподобань є досить широкою. Потужною в мистецтві нашого краю є реалістична школа, що в певній мірі пов’язано з довгим пануванням в культурі України соцреалізму. В сучасному буковинському живописі і графіці переважають зображення природи, карпатських краєвидів, які ми можемо бачити в представленій експозиції. З кінця 20 століття набуває все більшої популярності і міський пейзаж, художники все частіше звертають увагу на унікальне обличчя Чернівців – прекрасного європейського міста. В творах деяких митців відчутний вплив тенденцій яскравого і самобутнього буковинського народного мистецтва. Все більше художників відходять від реалістичних засад в мистецтві, шукаючи свій власний шлях і втілюючи в творчості оригінальне світосприйняття, звертаються до одвічних філософських тем. Деякі з них знаходяться в постійному творчому експерименті, у пошуку нових формальних засобів, працюють в різних техніках і напрямках, включаючи і нефігуративний (абстрактний). Всі зазначені тенденції можна простежити при знайомстві з експозицією, яка складається з 76 творів живопису і графіки.

Німецькою стороною напередодні виставки був виданий каталог, підготовлений спільно з Чернівецьким художнім музеєм. В каталозі можна побачити всі роботи, представлені на виставці, є також інформація про художників та їх фото. На жаль, виданий каталог тільки німецькою мовою. Кращі митці Чернівецької області протягом останніх десятиліть неодноразово брали участь у виставках за кордоном, що підносить імідж нашої держави, демонструючи високий культурний рівень української нації.


Виставка в замку Хьохштедт на початку року і сьогоднішня виставка в Чернівецькому художньому музеї – чергове підтвердження цьому. Сподіваємось, що знайомство з творчим доробком буковинських митців буде цікавим для глядача. По закінченні виставки кожен з художників подарує одну з картин музею, що стане достойним поповненням його колекції.

Директор художнього музею Інна Кіцул