Назар Горук образився, бо не отримав від 'Свободи' того, чого очікував персонально для себе, - ефір

Назар Горук образився, бо не отримав від "Свободи" того, чого очікував персонально для себе, - ефір

13.10.2013, 18:27

Під час чергового ефіру програми „Суть речей” на радіо Станція 103.2 ФМ, який відбувся 10 жовтня, у запрошених гостей Святослава Вишинського, якого представили як політичного аналітика, та політолога і історика Ігора Бабюка слухачі, зокрема,  поцікавилися перспективами громадської ініціативи "Рідне місто". 

 Слухач Жанар з Чернівців спочатку запитав гостей студії про  ситуацію з Назаром Горуком.

Ігор Бабюк: якщо говорити про Горука, то про те, що в нього є амбітні плани і він буде йти на посаду міського голови – він сам про це оголосив на прес-конференції. Тут немає ніякої таємниці. Про причини, завдяки яким він вийшов або через які він вийшов з політичної сили «Свобода», то тут, мабуть, треба говорити окремо. Я думаю, що він як раз належить до тієї категорії політиків, де розійшлись його особисті погляди з політичною силою, в тому числі не виправдались ті очікування, які він сподівався отримати від політичної сили. Тому тут нічого дивного немає. Тут можна інше питання задати. Я, наприклад, спостерігаю за «Свободою» досить давно і все те, про що він говорить – воно існувало там завжди. Більше того я скажу – політична діяльність вона завжди є брудною, вона не завжди є прозора.

Ведуча: конкретизуйте зараз те, що ви маєте на увазі про «Свободу»

Ігор Бабюк:
якщо керівники партій користуються якимись благами і використовують непрозорі методи впливу – це є в будь-якій політичній силі. І коли людина йде в політичну силу, вона повинна усвідомити, що в нашому суспільстві, яке закрите по суті, по-інакшому вести справи не можна. Треба для себе визнати певні правила гри і вести їх. Думаю, що Назар Горук усвідомлював це, але очікування його не справдились. 

Святослав Вишинський: я б хотів прокоментувати ситуацію по Назару Горуку. Не секрет, що тут зіграли амбіції, тому що по-перше, він висловлювався про свої амбіції та бажання балотуватись на депутата Верховної Ради по міському округу в Чернівцях. Йому це не вдалось, бо були домовленості між партіями Об’єднаної опозиції, пізніше він неодноразово висловлював своє бажання балотуватись на міського голову і він так само усвідомлював, що партія, скоріш за все, не буде його підтримувати, тому що знову ж таки на київському рівні є домовленості з різними опозиційними партіями про те, що вони не будуть один одного взаємопоборювати. Це є певна ціна взаємодомовленостей і тут Назар Горук виявився в не дуже зручній для себе ситуації і той же час зіграли його власні принципи.

Ведуча: він був тотально ображений.

Святослав Вишинський: безперечно. Я хочу сказати, що партія «Свобода» дуже дисциплінована структура і в їх партійному статуті прописано, що заборонено публічно критикувати керівництво партії партійними функціонерами. Всередині дискусія є і вона часто буває запальна, вона дозволена, але на публіку це виносити не можна. І таким чином Назару Горуку навіть заборонили давати публічні коментарі, він про це висловлювався навіть на одному з круглих столів. Таким чином тут зіграла і дисципліна, а Назар Горук очевидно відчув, що не зможе надалі реалізувати свої політичні амбіції і зрозумів, що йому краще відійти у самостійне плавання. Наскільки це буде конструктивно для нього – це буде залежати, в першу чергу, від нього і від його вміння працювати самостійно та від його стратегічного бачення ситуації.

Інформаційний партнер програми „Суть речей” на радіо Станція 103.2 ФМ  

1


КОМЕНТАРІ (3)

Ясно. Чувака жаба задавила, що Тягнибакс тягне бакси лопатою, а йому не дає. От у нього і дах поїхав. Але до чого тут принципи, ідеологія. Чистий інтерес? 

avatar

слухач

13 жовтня 2013 12:38

А для чого назар йшов у Свободу? Влаштувати своє матеріальне становище, чи працювати на країну? От у чому стоїть питання

avatar

Юстас

13 жовтня 2013 14:42

То все не так погано для Горука, він має свої плани і буде їх проводити в життя. Вишинський в чомусь правий, але не треба бути таким категоричним. Всі ми люди. Амбіції - це добре. Бо щиро!

avatar

Володимир

14 жовтня 2013 16:11