Незвичні алергії: на гроші, 'фізкультуру', воду і сонце. 16 жовтня  професійний День алерголога

Незвичні алергії: на гроші, "фізкультуру", воду і сонце. 16 жовтня професійний День алерголога

16.10.2018, 16:32

16 жовтня відмічається професійний День алерголога

Якщо заглибитися в історію медицини, безумовно, можна знайти свідчення того, що лікарі й учені далекого минулого звертали увагу на незвичні реакції хворих та їхні клінічні прояви (шок, напади астми, непереносимість ліків), проте більш усвідомлені уявлення про алергію з’явилися тільки в останні століття. Так, 1811 року Г.Босток (Англія) вперше офіційно зробив повідомлення про так звану сінну лихоманку — захворювання, пов’язане з підвищеною чутливістю до пилку рослин (у нас його частіше називають полінозом). У 1906 році австрійський учений К.Пірке вперше використав термін «алергія» для позначення підвищеної чутливості організму. Ці й наступні відкриття і наукові напрацювання сприяли розвитку алергології — науки про захворювання, що мають у своїй основі гіперчутливу реакцію. Нині алергологія серед багатьох медичних наук і спеціальностей займає помітне місце. Це пов’язано із значною поширеністю алергічних захворювань, їх важкими соціальними й економічними наслідками.

Сучасна наука переконливо довела, що практично будь-які оточуючі нас речовини можуть бути або стати алергенами. Серед них виділяють неінфекційні й інфекційні, а також фізичні фактори.

Алергія на сонце

Кількість хворих, які звертаються до лікаря через неправильну реакцію організму на ультрафіолет, зростає, як на дріжджах. Симптоми фотодерматиту нагадують звичайну кропив'янку. На ділянках шкіри, які зазнали випромінювання, з'являється почервоніння, печіння та свербіж. Медики припускають: алергеном є не сонячні промені, а їх взаємодія з речовинами, які потрапили на шкірний покрив. Таким же подразником для імунної системи може стати і солярій. У невеликого відсотка людей сонячне світло може викликати свербіж і печіння, навіть при використанні сонцезахисного крему.

Білки шкіри при впливі на них сонячного світла перетворюються в речовини, які атакують свої ж власні клітини.

Алергія на воду

Для деяких людей така рутинна справа як душ -  може стати небезпечною.

Іноді зустрічаються випадки, коли навіть невелика вологість в повітрі, наприклад в туманний день, може викликати пухірці. Більше того, навіть контакт з рідинами свого власного тіла може викликати алергічну реакцію.

Алергія на піт

 Для деяких людей алергеном є рідина, що виділяється власним тілом. Чому це трапляється, до кінця не вивчено. Від помірної форми цієї алергії, яка називається "висип високої температури", страждає значна частина людей.

6c5a70739583

Алергія на «фізкультуру»

Відоме як EIA (анафілактичний шок, викликаний фізичними навантаженнями), захворювання може проявлятись симптомами від простого висипу до нудоти, затримки дихання, діареї та низького кров'яного тиску. У самому критичному випадку така алергія може викликати анафілактичний шок і смерть.

Але що робить цю хворобу унікальною, так це те, що для її появи необхідне «виконання» двох умов. Одне заняття спортом не викличе EIA, якщо не присутня друга складова. Це може бути: їжа, алкоголь і навіть погода в той день. І якщо другий компонент невідомий, то заняття спортом за такої хвороби прирівнюється грі в Російську рулетку.

Алергія на сперму

 Алергія може вражати як чоловіків, так і жінок. Крім звичайного свербіння, почервоніння та набряків, алергія на сперму може викликати безпліддя і зустрічається в 5-25% випадків безпліддя у подружніх пар. Хороші новини полягають в тому, що десенсибілізація може зменшити симптоми. Під десенсибілізацією мається на увазі більше сексу. Як не дивно, але інколи, в неважких випадках, піддаючи хворого більшому впливу алергену, можна полегшити симптоми хвороби.

Алергія на тепло та холод.

 Природа любить симетрію, тому, як існує алергія на тепло, так само й на холод. Все, від дотику до чашки кави до простого впливу сонячного світла, може викликати підвищення вироблення гістаміну. Якщо вірити статистиці, кожен сотий алергік стає жертвою неадекватної реакції на холод. Шкіра, в основному відкритих ділянок тіла, покривається червоними плямами. В важких випадках, це супроводжується непритомністю, анафілактичним шоком. Таку незвичну алергію можуть спровокувати інфекційні захворювання, проблеми зі щитовидною залозою, онкозахворювання.

Алергія на тиск та вібрацію

Організм реагує на звичайний вплив, виробляючи величезну кількість гістаміну. Плями, пухирці, нудота з'являються через короткий час після початку вібрації будь-якого типу або механічного тиску на шкіру.

Алергія на гроші

Кажуть, що перерахунок грошей заспокоює нерви і підвищує настрій. Але не для всіх це є антидепресантом. Для деяких таке задоволення обертається цілим «букетом» медичних проблем. Всьому виною алергія на нікель та компоненти фарби, що використовується при виробництві грошей.

Доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ Каспрук Н.М.

 

1


КОМЕНТАРІ (1)

Коментарі, які містять образу певних людей чи національностей, нецензурні висловлювання та рекламу будуть видалятися без попередження.

avatar

Док

16 жовтня 2018 18:17

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.