Нижня палата Конгресу США проголосувала за імпічмент Трампа через зловживання владою, яке він хотів учинити за допомогою  президента України

Нижня палата Конгресу США проголосувала за імпічмент Трампа через зловживання владою, яке він хотів учинити за допомогою президента України

19.12.2019, 10:36

Палата представників проголосувала за відсторонення від посади президента Дональда Трампа.

Конгресмени визнали Трампа винним у зловживанні владою — обвинувачення підтримав 221 конгресмен при необхідних 216 голосах. 

Сьогодні "великий день для Конституції", але "сумний день для Америки", заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі після оголошення імпічменту президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу, повідомляє CNN

"Я надзвичайно пишаюся і дуже натхненна мужністю демократів Палати представників. Ми ніколи запитували жодного з них, як вони збираються голосувати. Ми ніколи не збирали голосів", - заявила вона.

Зазначається, що своїм голосуванням демократи віддали перевагу засновникам США і їх баченням у побудові республіки.

"Демократи віддали належне баченню засновників щодо побудови республіки, жертовності чоловіків і жінок у військовій формі, котрі захищають нашу демократію і республіку, а також бажанням наших дітей завжди жити в демократичному суспільстві", - сказала Пелосі.

Пізніше відбудеться голосування за визнання його винним у перешкоджанні роботі конгресу.

Звинувачення у зловживанні владою були висунуті через спроби Трампа домогтися від влади України розслідування проти сина свого потенційного суперника на президентських виборах Джо Байдена.

У перешкоджанні роботі Конгресу президента звинуватили, після того як він заборонив своїй адміністрації брати участь у розслідуванні в рамках процедури імпічменту. Тепер для відмови Трампа від влади необхідно, щоб за це проголосувало дві третини сенаторів.

Аналітики вважають цей сценарій малоймовірним, тому що більшість у сенаті належить республіканцям.

Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868 рік) і Білла Клінтона (1998 рік), за імпічмент якого проголосувала палата представників. І в разі Джонсона, і в разі Клінтона голосування в сенаті було в їх користь, і вони залишилися на своїх постах.

 31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права та обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор запідозрив Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

З 13 по 21 листопада в Конгресі проходили відкриті слухання. Показання дали тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, екс-посол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер глава представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу мають намір пред'явити звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Детальніше про слухання в Конгресі вважає в статті Олександра Хари "Імпічмент Трампа. Шоу сезону 2019/2020 почалося".

Джерело: https://dt.ua/

1