Олег Попов: Про землю, зброю, мобільні та Інтернет-злочини

Олег Попов: Про землю, зброю, мобільні та Інтернет-злочини

18.04.2014, 00:19

Щотижневий брифінг для журналістів в УМВС у Чернівецькій області пройшов уже традиційно: список резонансних подій, короткі розповіді про кожну з них, запитання – відповіді на уточнення. Від керівництва управління інформацію подавав заступник начальника управління – начальник кримінальної міліції Олег ПОПОВ.

Загальна характеристика обстановки на Буковині, яку подав Олег Миколайович, мала би втішати: на відміну від відомих подій на сході України, оперативна обстановка в області стабільна і контрольована, хоча час від часу виникають резонансні події.

Смерть прийшла з косою

Ні, це не назва голівудівського трилера. Ударом коси закінчилася багаторічна неприязнь двох сімей з села Поляна на Хотинщині. 78-річна жінка (глухоніма, як з’ясувало слідство) спробувала зупинити сусіда, що косив траву неподалік її обійстя. Невідомо, чи мав сусід намір покінчити з нею так жорстоко чи не розрахував розмах, бажаючи налякати, але від кровотечі з перерізаної артерії на стегні старенька померла майже миттєво. Утім, на покосі була ще й жінка власника коси, і кажуть, що вбила сусідку саме вона. Подружжю 51-52 роки. Сусіди учасників трагедії свідчать, що сварки між обома сім’ями тягнулися роками. А підозрювану характеризують як дратівливу й агресивну особу. Слідству доведеться розібратися і в тому, хто вбивця, і як кваліфікувати це вбивство – навмисне, чи з необережності. Показова репліка начальника кримінальної міліції: «Для Буковини суперечки через землю характерні». Виходить, творіння Ольги Кобилянської й після ста з гаком років залишається актуальним.

Помстився аж на 5 років тюрми   

На тій же Хотинщині, у Колінківцях, сталася вже не трагедія, а фарс. До райвідділу міліції надійшов сигнал, що місцевий магазин заміновано півтора кілограмами вибухівки. Оперативна група негайно виїхала в село, ретельно обшукала магазин і – як це останнім часом дуже часто трапляється, нічого не знайшла. Так само оперативно знайшли, що «автор жарту» – 49-річний місцевий п’яниця. Будучи вже з ранку напідпитку, попросив у місцевому продуктовому магазині пляшку в борг. Продавчиня відмовила, а ображений покупець вирішив помститися. Спершу, як з’ясувалося, він повідомив правоохоронцям, що в магазині нібито торгують самогоном. Коли міліція не відізвалася негайно, вирішив «замінувати» торгову точку. І тут не помилився, адже, скільки не було б хибних викликів, на кожний новий все одно виїжджають. І хоча затриманий твердив, що пожартував, та завершитися цей жарт може покаранням до 5 років позбавлення волі.

Здав зброю – спи спокійно?

Останнім часом актуальне в Україні питання великої кількості зброї на руках у населення. І хоча випадків крадіжок зброї на Буковині не біло, під час місячника з добровільної здачі зброї правоохоронці отримали від населення 152 одиниці зброї, з них 41 спецзасіб.

Під час зустрічі із журналістами заступник начальника УМВС області Олег Попов укотре запропонував журналістам і далі роз’яснювати населенню, що за добровільно здану зброю покарання не буде.

Але правоохоронці лише на добровільну здачу не покладаються. На території області проводяться оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на вилучення зброї, яку громадяни незаконно зберігають.

Як відомо, попереджено кілька спроб торгівлі зброєю. Лише за останній місяць у громадян вилучено 12 револьверів і пістолетів, 23 одиниці холодної зброї, 6 обрізів рушниць, 1 гвинтівку, 324 набої різного калібру та майже кілограм пороху.

1


КОМЕНТАРІ (5)

avatar

Василий Забродский

18 квітня 2014 14:04

avatar

Василий Забродский

18 квітня 2014 14:04

avatar

Василий Забродский

18 квітня 2014 14:04

avatar

Юрій Чорней

18 квітня 2014 14:45

avatar

Василий Забродский

18 квітня 2014 16:00