Перекладали бруківку за понад два мільйони: у Чернівцях відкрили кримінальне провадження через ремонт вулиці Шевченка

Перекладали бруківку за понад два мільйони: у Чернівцях відкрили кримінальне провадження через ремонт вулиці Шевченка

02.04.2021, 10:53

У Чернівцях відкрили кримінальне провадження щодо ремонту дороги на вулиці Шевченка. Перевіряють, чи відповідає обсяг робіт її вартості.

Про це у відповідь на запит Суспільного повідомили у нацполіції області.

Впродовж чотирьох місяців на вулиці Шевченка перекладали бруківку. За роботи на відрізку від вулиці Головної до Кордуби заплатили понад два мільйони гривень. Поліція перевіряє документи щодо дій посадовців міського департаменту житлово-комунального господарства.

За словами екскерівника департаменту Володимира Бешлея, перед укладанням договору усю документацію перевіряли. Тому неточностей чи помилок бути не повинно.

Роботи на ділянці мали завершити у грудні 2020 року, втім зробили це у березні.

Джерело: https://suspilne.media/118892-u-cernivcah-vidkrili-kriminalne-provadzenna-cerez-remont-vulici-sevcenka/

Нагадаємо, договір між Департаментом ЖКГ Чернівців та приватним підприємством «Алекс Промбуд» уклали  - 18 листопада 2020 року. Заміни комунікацій не передбачалося, лише укладання дороги бруківкою площею 473 квадратних метри, пише ІА АСС

«Підрядник зобов’язується завершити ремонти до 28 грудня, аби ще в цьому році зробити подарунок чернівчанам. Вартість робіт складає 2,3 млн грн., - коментує заступник директора Департаменту ЖКГ Чернівців Олександр Бурак. – Всім цікаво, а куди ж дівається стара бруківка під час переукладання. Вона повертається на те саме місце. Її очищують та знов кладуть на дорогу. Втім, договором передбачено, що у разі механічних пошкоджень і неможливості повторного використання каменю, можна замінити до 40% бруківки. Пошкоджена бруківка передається на комунальне підприємство МіськШЕП для подальшого використання під час наступних ремонтів на окремих ділянках по місту». 

Нову бруківку підрядник купує сам, головне, аби сума не виходила за межі умов договору. Також Олександр Бурак запевнив, що згідно із державними будівельними нормами такі ремонтні роботи можна проводити навіть при низьких температурах та не дуже сприятливих погодніх умовах.

«Я не думаю, що викладання бруківки у дощ та при нулі градусів за Цельсієм якось вплине на якість виконання робіт та на довговічність вулиці. І, зрештою, договором передбачений гарантійний термін експлуатації – не менше 3 років. В іншому разі підрядник сам за власні кошти проводитиме повторний ремонт, - каже Олександр Бурак. – Виконавець також може змінити величину самого каменю, головне, аби товщина не була меншою від норми. Дрібніша бруківка додасть більше роботи працівникам і призведе до здорожчання, а відповідно підприємству це невигідно – умови договору ж незмінні, і доплачувати ми йому не будемо», - https://acc.cv.ua/.

Кошти на ремонт вулиці Шевченка перекинули з балансу вулиці Кармелюка, адже там не всі суми вдасться освоїти до кінця року. І щоб не втрачати ресурс і не повертати гроші у бюджет, вирішили оперативно перенаправити фінанси на вулицю Шевченка.

Відомо, що підрядник ПП «Алекс Промбуд» уже співпрацював з Департаметом ЖКГ. Останній його об’єкт - це вулиця Бетховена у центрі Чернівців. Щоправда, там виникали проблеми з проектантами, із замінами мереж, але зауважень до викладання бруківки на об’єкті не було.

1