Площа Турецької криниці у Чернівцях стане площею 'Марії'?

Площа Турецької криниці у Чернівцях стане площею "Марії"?

18.04.2012, 18:37

На засіданні громадської науково-консультативної ради з питань охорони культурної спадщини на території міста Чернівців, яке відбулося вчора, розглядали кілька важливих питань. Зокрема, йшлося про будівництво каплички на площі Турецької криниці, підготовку плану управління об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – резиденції митрополитів Буковини і Далмації в Чернівцях та програму відновлення дерев’яних та металевих вхідних брам м.Чернівців. Крім членів громадської ради, до обговорення були запрошені також директор департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Володимир Ніконов, головний архітектор міста Сергій Гомонович, настоятель храму Кафедрального Собору преподобної Параскеви Отець Микола Семелюк, настоятель церкви князя Володимира Отець Микола Занкович та архітектор Лариса Вандюк.

Як повідомили BukNEWS у Секторі інформації та зв’язків з громадськістю, з першого питання, про будівництво каплички на площі Турецької криниці, виступили настоятель храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги Отець Олег Полянко та мистецтвознавець Л.Канюка. Доповідачі представили на розгляд ради історичну довідку про місцезнаходження на площі Турецької криниці в різні часи православних церков, які з тих чи інших причин були демонтовані та перенесені у передмістя Чернівців. Також вони висловили вимогу з метою відновлення історичної справедливості дозволити спорудити на зазначеній площі капличку та повернути площі історичну назву “Марії”. В результаті обговорення рада запропонувала замовникам підготувати ескізний проект встановлення пам’ятного знаку на площі Турецької криниці та визначити його місце розташування, а також провести ґрунтовне вивчення доцільності зміни назви площі Турецької криниці шляхом обговорення в засобах масової інформації та громадськими організаціями міста із подальшим поданням на розгляд топонімічної комісії міської ради.КОМЕНТАРІ (3)

правильно будуйте капличку а не єврейські монументи.
Наш центр не кладовище!

avatar

Петро

19 квітня 2012 09:10

Скажіть, чому замовчувалася така багата історія цієї площі? Що ми живемо не на своїй землі?

Виявляється на місці фонтану були дві церкви Успіння Пресвятої Богородиці.

Виявляється, що площа називалася площа Святої Марії, на честь цих двох храмів. Є архівні дані, що свідчать.

Чому площа турецької криниці. а не Святої Марії?

Чому це було проігноровано? Виявляється тепер. що про це всі знали -історики, навіть архітектор, а тим паче архівісти. Чому  мовчали, чому  історія давньої площі проігнорована? Тому що "славних прадідів великих правнуки погані". Українцям все рівно, що робилося на рідній землі. Вже туркам кланяються.

Немає патріотів України. Забули свою історію."Німець каже  - ви монголи. - Моголи, моголи..."

Вже церква мусить нагадувати історію народу. Бо усім все рівно, навіть історикам. Мовчки вшановують турків, бо толерантні. Що це за толерантність, коли немає поваги до себе, до рідної історії, до рідної церкви?

 

 

avatar

буковинець

25 квітня 2012 20:47

avatar

23 жовтня 2018 17:47