Поліція Буковини фальшує справу з облиттям нечистотами будівлі Українського Народного дому, - Старик

Поліція Буковини фальшує справу з облиттям нечистотами будівлі Українського Народного дому, - Старик

21.10.2021, 09:15

Голова товариства "Український народний дім в Чернівцях" Володимир Старик заявив, що поліція намагається сфальшувати справу з облиттям нечистотами будівлі Народного дому та повісити злочин на людину, яка до цього не причетна.

Про це Старик написав на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, коментуючи повідомлення прес-служби Головного управління Нацполіції в області про те, що поліцейські знайшли зловмисника, який у День захисників та захисниць України облив нечистотами фасад Українського народного дому, Старик зауважив, що це – "черговий факап правоохоронців, яких Народний Дім пізнав вже не раз за останні 30 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернівцях встановили особу 63-річного лайномета, який вилив відро з нечистотами на стіну «Українського народного дому»"Досі всі злочини проти Народного Дому розслідувалися за такою схемою:

З колоди асоціальних клієнтів, яких завжди немало є на гачку поліції, обирається жертва, яка погоджується взяти на себе вину за скоєний злочин взамін за обіцянку якихось благ (наприклад, за не переслідування її за якісь серйозніші і вже доведені проступки). Доказів причетності цієї жертви до злочину проти Народного Дому зазвичай немає або їх грубо фальшують.

Результат такої афери - злочин проти Народного Дому буцімто моментально розкривається, справу закривають як звичайну "битовуху", тобто дрібне хуліганство, карають непричетну людину.

Виглядає, що всі задоволені. Але, насправді справжні винуватці і їхні замовники залишаються непокараними, щоб невдовзі скоювати інші антиукраїнські злочини", – написав Володимир Старик.

Громадський діяч вважає, що спаплюження меморіальної дошки є не хуліганством на побутовому рівні, а політичним злочином проти української нації та української держави.

"Він повинен розслідуватися правоохоронними органами (в тому числі й СБУ), будучи кваліфікованим за статтею 161 Кримінального кодексу України. Сподіваюся, що правоохоронні органи займуться розслідуванням злочину проти Українського Народного Дому зі всією серйозністю. А в тому фарсі, який розігрується сьогодні чернівецькою поліцією, ми участі брати не будемо! Хіба що попросимо правозахисні організації допомогти виправдати 63-літнього психічно неврівноваженого бомжа, який мав нещастя потрапити в лещата "правоохоронного" механізму!", – додав Володимир Старик.

Нагадаємо, 14 жовтня у центрі Чернівців невідомі облили нечистотами фасад Українського народного дому на вулиці Якоба фон Петровича.

Учора в поліції сповістили, що зловмисника, який вчинив це, затримано.

1