'Представники антиукраїнських сил' та 'колаборанти, які вийшли з лона партії регіонів': Клічук охарактеризував депутатів, які не прийшли на сесію (ОНОВЛЕНО)

"Представники антиукраїнських сил" та "колаборанти, які вийшли з лона партії регіонів": Клічук охарактеризував депутатів, які не прийшли на сесію (ОНОВЛЕНО)

20.05.2022, 08:32

На спільному фото, опублікованому за підсумками роботи сесії, разом з Чернівецьким міським головою загалом зображено 20 осіб.

На знімку відсутні депутати від фракцій "Народний контроль", "Команда Михайлішина", "Рідне місто" та колишній Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.  

Депутатів, які не прийшли на позачергову сесію Чернівецької міськради, Чернівецький міський голова Роман Клічук назвав "представниками деяких антиукраїнських сил" та "колаборантами, які вийшли з лона партії регіонів".

Про це Клічук написав на своїй фб-сторінці.

"Попри гучні звинувачення опозиції, чому не скликається сесія, не вирішуються важливі для громади питання, ми так і не побачили у сесійній залі представників деяких антиукраїнських сил. Так, це самі ті колаборанти, які вийшли з лона партії регіонів, саме ті, котрі довели Чернівці до повного безладу і сьогодні фігурують у кримінальних справах по гуманітарці. А зараз, коли ми повинні приймати важливі рішення для міста, армії та країни, вони умисно не приходять", - зазначив міський голова.

"Переконаний, після нашої перемоги, кожен отримає справедливу оцінку за свої дії", - додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хочуть ділити людські гроші: на Клічука тиснуть депутати з різних політичних боків, ЗМІ мера "б'ють" у відповідь по голові Чернівецької ОВА

Попри це, зауважив Клічук, вдалося ухвалити кілька важливих рішень.

" У відповідь на заклик Президента України передали у користування 100 гектарів землі, які належать нашій громаді під посівну. Це дозволить засіяти сільгоспкультури і допоможе запобігти продовольчій кризі. Також передали два приміщення для потреб військових частин. Адже зараз наше завдання підтримувати і допомагати ЗСУ", - написав Клічук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернівцях хочуть засіяти 105 гектарів міської землі, на якій чиновники департаменту ЖКГ роками "дахували" незаконний бізнес з вирощуваня сої під виглядом боротьби з амброзією

Раніше голова фракції Єдина Альтернатива у міськраді Валентина Радчук повідомила кореспондентці molbuk.ua, що у сесійній залі на засіданні сесії відсутні повністю всі депутати від фракцій "Народний контроль", "Команда Михайлішина" та "Рідне місто".

Питання очищення назв чернівецьких вулиць від російських і радянських топонімів, як в інших українських містах, чернівецькі депутати, схоже, не розглядали. Попри те, що ще на початку травня у коментарі molbuk.ua представник фракції "Європейська солідарність" у міськраді Василь Максимюк наголошував на тому, що " зараз у місті готується перейменування близько 70-ти вулиць. Це в тому числі і ініціатива нашої фракції. Тож ми будемо закликати колег максимально зібратися на сесію, аби ці питання проголосувати".

Голова постійної комісії Чернівецької міської ради VІІІ скликання з питань бюджету та фінансів Василь Максимюк, який раніше грозив скласти свої повноваження, схоже теж залишився у кріслі. Невідомо, що саме вплинуло за зміну його войовничої риторики, проте на початку травня у коментарі molbuk.ua пан Максимюк вже не бачив нічого поганого у тому, що депутати на сесію не збираються: "Моя суб’єктивна думка: навіть якщо сесія ближчим часом і далі не збиратиметься, чогось глобального у місті не трапиться. Тому що повноваження щодо розпорядження бюджетом міста зараз повністю передані міському голові та виконавчому комітетові".

На зображенні може бути: 8 людей та у приміщенні

Згідно з інформацією джерел сайту www.chas.cv.ua, "вдалося з’ясувати, чому саме треба було щоб відбулася сесія?

Треба її було провести тому, що є закон, якщо два місяці підряд не буде сесіії, то вводиться на території міста військова адміністрація.

Отож для того, щоб не було військової адміністрації у Чернівцях і провели таку сесію".

 Нагадаємо, на початку травня в коментарі molbuk.ua Олексій Каспрук підтвердив, що така ситуація, коли рада упродовж тримвалого часу не працює,  навіть може стати підставою для розпуску ради.

"І найголовніше – коли рада тривалий час не збирається, це може бути підставою про визнання ради недієздатною. Визнання, що міська рада усунулася від здійснення своїх повноважень під час воєнного стану.

Щоправда, цю заяву колишнього очільника Чернівців заперечила голова правлячої фракції "Єдина Альтернатива" Валентина Радчук.  Юридичних підстав для припинення функціонування ради немає, наголошувала Валентина Радчук на початку травня у коментарі molbuk.ua.

"Станом на позаминулий тиждень тільки сім міст обласного підпорядкування проводили сесії в штатному режимі. Тож схожа ситуація склалася не лише у нас", - зауважувала депутатка.

Нагдаємо, під час нещодавної пресконференції начальника Чернівецької ОВА журналіст BuKNews запитав у керівника області, чи можливе створення у Чернівцях військової адміністрації для вирішення нагальних питань життєдіяльності міста за умови бездіяльності місцевого самоврядування. 

Начальник ОВА повідомив, що Верховна Рада Україна минулого тижня створила юридичне підґрунтя для ухвалення подібних рішень для тих регіонів, де існує потреба підсилити місцеву владу, проте приймати його уповноважений виключно Президент України.   

 Секретарка Чернівецької міської ради Марина Кирилюк прокоментувала, чому на засідання позачергової сесії не допустили журналістів. За її словами, причиною було те, що сесія проводилась онлайн і розглядали питання з обмеженим доступом.

Про це Кирилюк сказала у коментарі Суспільному.

За словами Кирилюк, провести сесію вирішили за день до засідання. Обрали дистанційну форму, бо були депутати, які могли долучитися лише так. Журналістів не допустили до онлайн-засідання, бо посилання могли надати лише депутатам.

"Регламентом передбачено, що посилання ми надсилаємо виключно депутатам. Вони отримали посилання на електронну пошту. Ми не маємо права розсилати його "всім підряд", бо були питання, які не можемо поширювати", — каже Кирилюк.

На сесії розглядали питання з обмеженим доступом щодо військових частин та їх місця розташування.

Водночас депутати від фракцій "Європейська Солідарність", "Слуга Народу", "Пропозиція" та "Єдина Альтернатива" прийшли до сесійної зали.

"Оскільки сесія була онлайн, місце проведення не визначали. Депутати, які долучились до засідання з сесійної зали зробили це за власним бажанням", — каже Кирилюк.

За словами секретарки ради, частково відеозапис сесії опублікують на YouTube-каналі міськради. Із запису видалять питання з обмеженим доступом.

 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com


Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском.

1