Регіонали наскаржились в ОВК на намети 'Батьківщини' й 'Свободи'. 'Свобода' відповіла: фіг вам! (оновлено)

Регіонали наскаржились в ОВК на намети "Батьківщини" й "Свободи". "Свобода" відповіла: фіг вам! (оновлено)

02.10.2012, 03:44

30 вересня 2012 року окружна ОВК 201 виборчого округу розглянула скарги, які подала Партія регіонів на ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода». Зміст скарг полягав у незаконному, на думку скаржника, розміщенні агітаційних наметів на Центральній площі міста Чернівці. ОВК частково задовільнила вимоги скаржника і зобов’язала ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» утриматись від розміщення агітаційних наметів передвиборчої агітації в місцях, що не передбачені відповідним рішенням виконкому Чернівецької міської ради.

Окружна виборча комісія розглянула скарги, які подала Партія регіонів (в особі представника Миколи Григоращука) щодо факту розміщення агітаційних наметів ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» на Центральній площі міста Чернівці (копії скарг – skargyPR.zip). Скаржник посилався на рішення виконкому Чернівецької міської ради від 10 липня 2012 року (файл - mvk2012014-441.doc), яким, зокрема, визначено й перелік місць на території міста Чернівців, які відводяться для встановлення агітаційних наметів передвиборної агітації з виборів народних депутатів України.

ОВК 201 щодо обох скарг прийняла рішення (файл - postanovyOVK201_30092012.zip), яким зобов’язує ВО «Батьківщину» та ВО «Свобода» утриматися від розміщення агітаційних наметів передвиборчої агітації в місцях, що не передбачені відповідним рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 441/14 від 10.07.2012.

Нагадаємо, що в 204 виборчому окрузі кандидат від Партії регіонів Артем Семенюк, посилаючись на рішення міськвиконкому Хотинської міської ради про визначення місць для агітації, подав скарги до ОВК на кількох своїх опонентів за розміщення агітаційних матеріалів на стовпах, деревах, стінах будинків (http://oporacv.org/semenyuk-podav-skarhy-na-oponentiv-za-ahitatsijni-materialy-na-stovpah-derevah-ta-stinah/).

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,

063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua

Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,

Григорій Сорочан

063 628 67 72, g.sorochan@opora.org.ua

Буковинська «Свобода»  категорично проти обмежень в проведенні агітації

30 вересня 2012 року Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 201 винесла постанову в якій зобов’язує утриматись ВО «Свобода» від розміщення агітаційних наметів в місцях не передбачених рішенням Чернівецького міського виконкому.

Чернівецька обласна організація ВО «Свобода» в своїх діях керується насамперед Конституцією та Законами України і вважає, що рішення виконкому Чернівецької міської ради № 441/14 від 10.07.12, яке обмежує проведення передвиборчої агітації і на яке посилається ОВК в.о. № 201 у своїй Постанові №19 від 30 вересня, напряму суперечить Конституції України.

Зокрема Стаття 34 Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

          Крім того  розміщення агітаційних наметів у виборчий час та інформаційних наметів у міжвиборчий період ніяк не підпадає під обмежувальні положення тієї ж Статті  Конституції України.

 «Скарга представників Партії регіонів, яка була направлена 29 вересня до ОВК в.о. № 201 з вимогою заборонити об’єднаній опозиції проведення агітації на Центральній площі м. Чернівці, є черговим елементом перешкоджання у проведенні агітаційної діяльності ВО «Свобода». Ми вважаємо за потрібне вкотре наголосити, що на своїй Богом даній землі громадяни вільні в поширенні своїх ідей, прагнень та переконань», - зазначив голова Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Віталій Мельничук

         Також нагадаємо, що згідно положень Статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

   Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»

1