Рішення Шевченківської райради  щодо недовіри прем’єр-міністру України Азарову суд визнав незаконним

Рішення Шевченківської райради щодо недовіри прем’єр-міністру України Азарову суд визнав незаконним

07.03.2012, 14:30

Прокуратурою Шевченківського району м.Чернівців подано позовну заяву до Шевченківського районного суду м.Чернівців щодо визнання незаконним та скасування рішення 6-ї сесії VI скликання Шевченківської районної у м.Чернівці ради «Про звернення депутатів ради до Президента України», згідно з яким вирішено затвердити і направити до глави держави Віктора Януковича звернення щодо висловлення недовіри прем’єр-міністру М.Азарову та Кабінету Міністрів України.

Підставами звернення до суду було те, що при прийнятті даного рішення  Шевченківська районна рада вийшла за межі повноважень, визначених ст.41 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також порушила вимоги ст.19 Конституції України, яка зобов’язує органи місцевої влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством.

Головуючим суддею в цивільній справі за вказаним позовом було досліджено матеріали та заслухано позивача й відповідача. І 01.03.2012 року винесено рішення, згідно з яким позовні вимоги прокуратури Шевченківського району м.Чернівців задоволені повністю, - повідомили BukNEWS у прес-служба прокуратури Чернівецької області.

22 вересня 2011 року 6-ю сесією VI скликання Шевченківської районної у м.Чернівці ради прийнято рішення «Про звернення депутатів Шевченківської районної у м.Чернівці ради до Президента України Віктора Януковича» щодо висловлення недовіри Прем’єр-міністру Миколі Азарову та Кабінету Міністрів України.

 При прийнятті цього рішення депутати вийшли за межі наданих їм повноважень і порушили вимоги ст.19 Конституції України, а також ч.3 ст.24 та ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», - стверджували у прокуратурі. - На цій підставі, керуючись ст.21 Закону України «Про прокуратуру» прокурор Шевченківського району м.Чернівців 23 вересня ц.р. направив протест сесії Шевченківської райради, який зупиняє дію вищевказаного рішення і підлягає обов’язковому розгляду в десятиденний строк після його надходження.