'Щодо вже створених ОТГ на Буковині більше питань, ніж відповідей', - у  'будинку з левами' за участі нардепів обговорили зміни до перспективного плану об'єднання громад

"Щодо вже створених ОТГ на Буковині більше питань, ніж відповідей", - у "будинку з левами" за участі нардепів обговорили зміни до перспективного плану об'єднання громад

23.09.2019, 17:52

У залі засідань Чернівецької ОДА відбулося обговорення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

Засідання відбулося за участі народних депутатів України, депутатів Чернівецької обласної ради, представників Чернівецької ОДА, голів районних рад області, сільських голів та всіх зацікавлених у даній темі.  

Йшлося також про проблеми вже створених об‘єднаних територіальних громад області. 

Відкритих питань щодо об'єднання деяких громад ще достатньо багато, але є бажання їх вирішувати на основах добровільності, - поділилася враженнями народна депутатка України Олена Лис.

- Щодо об‘єднання, яке відбувалось, питань більше, ніж відповідей. На жаль, - повідомив учасник наради Олексій Бойко.

Фото з ФБ сторінки Олексія Бойка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іван Мунтян пропонує не розглядати сьогодні зміни до перспективного плану формування територій громад, а повернути їх ОДА для доопрацювання

Затягування ухвалення перспективного плану позбавить буковинські поселення урядових преференцій, а ОТГ все одно утворять централізовано з Києва

ДОВІДКОВО:

«Ми пройшли еволюційний етап добровільного об’єднання громад і зараз переходимо до наступного – об’єднання за принципом спроможності. Нам не потрібні 73% дотаційних ОТГ, що маємо зараз. Наша ключова задача – спроможні ОТГ та доступні для людей на рівні громад адміністративні та соціальні послуги», — так Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак окреслила ключові задачі децентралізації.

За її словами, об’єднання за принципом спроможності має стати основою для економічного зростання країни. Спираючись на стару подрібнену систему адмінтерустрою і організації влади цього не можна було досягти. Тому реформа місцевого самоврядування не повинна загальмуватись, а має пришвидшитись, активізуватись і відбутись.

«У нас залишаються необ’єднаними 6572 територіальних громад. До кінця 2020 року маємо повністю завершити процес формування ОТГ за принципами спроможності та забезпечити повсюдність місцевого самоврядування. Уся територія України має бути вкрита громадами. Фактично може бути утворено 1300 — 1400 ОТГ», — наголосила вона.

Міністр зазначила, що наступні місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі громад і районів.

«Новий адмінтерустрій і надалі матиме три рівні, які відповідають європейській номенклатурі поділу територіальних одиниць. Перший рівень — громада, другий – район, третій — регіон», — сказала Альона Бабак.

За словами Міністра, чинні 490 райони необхідно укрупнити і таким чином значно зменшити їхню кількість. «Якщо керуватись європейськими стандартами, наші райони повинні мати від 100 тисяч населення. Також маємо вирішувати, за що на рівні районів і областей відповідатиме місцеве самоврядування, а що координуватимуть ЦОВВ», — сказала вона.

Ці зміни дозволять забезпечити комфортне середовище для життя людей, доступ до високоякісних послуг та узгодити інтереси держави та територіальних громад. 

1