На третій день негоди Шмигаль і Аваков оглянули найбільш затоплені райони Західної України: буковинці скаржаться Зеленському на брак уваги

На третій день негоди Шмигаль і Аваков оглянули найбільш затоплені райони Західної України: буковинці скаржаться Зеленському на брак уваги

24.06.2020, 16:06

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, Головою Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним та Командувачем Національної гвардії Миколою Баланом здійснили обліт територій Івано-Франківської області, що найбільше постраждали від негоди.

Як зазначив Прем’єр-міністр після обльоту, найбільш складна ситуація спостерігається в гірських районах, де найбільше постраждали дороги і мости, а доставка повітряним транспортом ускладнена погодними умовами.

«Видимість дуже обмежена, тому поки що дуже обережно наші пілоти гелікоптерами доставляють вантажі туди, куди зараз це дозволяють погодні умови. Перший гелікоптер, що несе майже 3 тони гуманітарного вантажу уже в дорозі і виконує свою місію», - зазначив Денис Шмигаль.

«Проінспектували також рівнинну частину. Зрозуміло, що ситуація критична. Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року. Затоплена районна лікарня в місті Галич, проводиться евакуація хворих. Є певні ускладнення через те, що там є захворілі на коронавірус», - додав Прем’єр-міністр.

«Ми бачили зараз, що частина доріг затоплена і люди відрізані від цивілізації. Вода, хліб, продукти харчування, медикаменти — це основні речі, які ми сьогодні вже відправили вертольотом у Верховинський район», - додав він.

За словами Прем’єр-міністра, в першу чергу зараз треба рятувати життя і здоров’я людей, «зараз головний пріоритет – це евакуація до лікарень громадян, що опинилися на затоплених територіях».

Також він повідомив, що сьогодні о 14:00 буде проведено засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де буде розглянуто питання виділення коштів для подолання наслідків стихії.

За інформацією ДСНС, в наслідок стихійного лиха в Івано-Франківській області підтопленими опинилися більше 200 населених пунктів. До 29 населених пунктів немає під’їзду.

Загалом в Івано-Франківській області зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.

В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.

Водночас  Громадська рада при Чернівецькій обласній державній адміністрації просить керівників держави звернути увагу на ситуцію з повінню на Буковині.  

Президентові України Зеленському В.О.

    Копія:       Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

      Прем’єр-міністрові України Шмигалю Д.А.

Шановні очільники Української Держави !

Вже декілька днів населені пункти Чернівецької області потерпають від повені. Станом на ранок 24 червня 2020 року підтоплено 18 населених пунктів, 425 будинків та 258 підвалів, відселено 101 особу, з них 27 дітей, пошкоджено 0,38 кілометра доріг та 4 мости, ускладнено або відсутнє автотранспортне сполучення з 6 населеними пунктами. 

Подолання наслідків негоди потребує значних коштів та ресурсів, яких у місцевої влади немає. Це свідчить про те, що  регіональна влада не матиме змогу самотужки подолати наслідки стихійного лиха. У той же час, відсутня будь яка реакція з боку центральних  органів влади, а народні депутати України, які обрані за мажоритарними округами самоусунулись від вирішення проблем своїх виборців, що природньо турбує громадськість області. У зв’язку з вищевикладеним звертаємось до Вас з пропозицією:

  1. У разі потреби, провести позачергову сесію Верховної Ради України із розглядом питання щодо внесення змін до Державного Бюджету України з метою виділення додаткових коштів на подолання наслідків стихійного лиха в Чернівецькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях.  

  2. Провести позачергове засідання Кабінету Міністрів України з метою оперативного прийняття рішення про виділення коштів для подолання наслідків повені у західноукраїнських областях.

  3. Прийняти рішення про виділення додаткових ресурсів (техніки та людей) для подолання наслідків негоди.

  4. Розглянути можливість компенсації приватним особам збитків отриманих в результаті підтоплення житлових будинків та сільськогосподарських угідь.

Звертаємося до вас керівники Держави з проханням якомога швидше відреагувати на потреби простих українців, які потрапили в біду через природню негоду


Голова Громадської ради І.Баб’юк

Нагадаємо, 23 червня, Глава держави дав завдання оперативно допомагати мешканцям західних областей, які потерпають від негоди

Президент Володимир Зеленський тримає на контролі ситуацію в західних областях України, де вирує негода. Глава держави обговорив з урядом питання допомоги людям, які потерпають від повеней і сильних опадів, і поставив завдання відправити до постраждалих регіонів гуманітарний вантаж.

«Повені – це страшна проблема, яка вимагає ретельного стратегічного вирішення. А зараз ми маємо оперативно потурбуватися про людей, які залишаються без світла, чиї домівки затопило», – сказав Президент.

Володимир Зеленський щодня заслуховує звіт про розвиток ситуації з негодою. Нині рятувальники ведуть роботи в чотирьох областях: Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій.

Глава держави також моніторить ситуацію щодо будинку в Києві, де стався вибух і загинуло п'ять осіб. Він тримає на особистому контролі питання швидкої закупівлі квартир для всіх, хто постраждав унаслідок цієї надзвичайної ситуації.

1