Іван Рибак побажав успіхів випускникам: сьогодні у школах Кіцманського, Вижницького та Путильського районів відбувається свято 'Останнього дзвоника'

Іван Рибак побажав успіхів випускникам: сьогодні у школах Кіцманського, Вижницького та Путильського районів відбувається свято "Останнього дзвоника"

24.05.2019, 12:21

Цьогоріч це свято на Буковині відбудеться двічі – 24 та 31 травня. Школи самі визначалися, коли їм закінчувати навчальний рік. Це лише погодили з управліннями. 

У департаменті освіти Чернівецької ОДА зазначають, що структура навчального року визначається навчальним закладом у межах часу передбаченим Законом України "Про освіту".

Більшість шкіл у Чернівецькій області піде на літні канікули 31 травня. На тиждень раніше їх зробили у школах Кіцманського, Вижницького та Путильського району. У Заставнівському районі у половині шкіл літні канікули розпочнуться 24 травня, в іншої половини — 31 травня.

Сьогодні в Україні лунають найперші "останні дзвоники". У буковинських школах, зокрема, Кіцманського, Вижницького та Путильського районів Чернівецької області, також відбувається свято. У великий світ вступає нова генерація молодих, амбітних, креативних українців, - прокоментував радісну подію народний депутат України Іван Рибак. 

- Він нелегкий, повний викликів і складних завдань, які ви теж маєте виконати на відмінно. Бо ви - нове покоління європейців, котрі є драйверами світової цивілізації, а тому маєте бути талановитими та успішними на всіх напрямках. Конкурентноздатними, справжніми лідерами, що прославлятимуть Буковину та Україну.

- Я, як народний депутат, завжди намагаюся активно працювати у законодавчому полі, щоб українська освіта, Нова українська школа, наша наука модернізувалася під найкращі світові стандарти. Головне завдання, щоб наші діти були технічно освіченими, творчими, готовими до випробувань. 

- Бажаю всім учням успіхів у подальшому житті, у вишах, у всіх галузях економіки та культурного життя держави. Переконаний, ми ще не раз почуємо ваші прізвища. Також вітаю з цим знаменним днем ваших вчителів та батьків, котрі зробили все, щоб ви були сильними, гарними, щасливими, розумними, цікавими, підготовленими до життєвих випробувань! 

- Україна чекає на вас, готових творити і перемагати. Давайте це зробимо разом! - сказав Іван Рибак. 

Школярі всіх чернівецьких шкіл підуть на канікули 31 травня. В управлінні освіти пояснюють, що цю дату визначили ще на педрадах у серпні минулого року.

"У нас вже тривалий час із датами канікул визначаються самостійно у навчальних закладах. Ми лише рекомендували дату 31 травня і у школах це підтримали. Шкільна програма розрахована на 35 тижнів, у неї потрібно вкластися, - пояснює заспуник начальника управління освіти Олена Кузьміна. - Крім того, у нас вносилися зміни у навчальний графік, були триваліші зимові канікули, ніж у деяких районних школах, карантин, вийшли на навчання не 1 вересня, а 3 вересня. Але при цьому всьому з навчальною програмою вклалися у 34 тижні. Тож з 31 травня всі учні йдуть відпочивати на літні канікули". 

Джерело: https://molbuk.ua/

1